Kézilabda NB I/B

2024.03.25. 11:01

Veszprémben kapott ki a Szeged

A kézilabda NB I/B legutóbbi játéknapján az Éles József vezette Fejér-B.Á.L. Veszprém U21 hazai pályán múlta felül a Pick Szeged korosztályos alakulatát. A KK Ajka Cegléden, a Veszprém Handball Academy pedig Tatán diadalmaskodott.

Fejér-B.Á.L. Veszprém U21–OTP Bank-Pick Szeged U21 31-29 (24-20)
Veszprém, 130 néző. V.: Bátori, Szécsi.
Veszprém: László, Kaiser (kapusok), Éles 11 (5), Fercsik 7, Gulyás 4, Szucsik 2, Török-Vida 2, Szatmári 3, Fink 1, Majczán 1, Patonai, Poharánszki, Rubos, Ihász, Pintér, Ruzsányi. Edző: Éles József.
Szeged: Radvánszki, Fazekas B. (kapusok), Németh B. 1, Kovács M. 2, Gazsó 6, Kucsera 1, Fekete 3, Járó, Tokodi 4, Balogh D. 5, Tisza, Furka 3, Sajben 1, Vidovenyecz, Szűcs 3 (2). Edző: Szabó Levente.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2.

Hazai pályán tartotta a pontokat Éles József csapata
Fotó: Nagy Lajos/Napló

Az első játékrész első felében a szegediek diktálták a tempót. A 18. percben 6-10 szerepelt az eredményjelzőn. A 20. minutumtól kezdve szépen összekapta magát Éles József együttese, és a szünet előtt pár perccel egalizáltak, majd meg is szerezték a vezetést. A szünetre egygólos hazai előnnyel vonulhattak a felek. A második játékrészre is kitartott a hazai harciasság, amivel az alföldiek egyszerűen nem tudtak mit kezdeni. A veszprémiek a találkozó végéig tartották a 3-4 gólos előnyüket, így hatalmas győzelmet ünnepelhettek Élesék hazai pályán.

Ceglédi KK-KK Ajka 28-33 (15-15)

Cegléd, 500 néző. V.: Garai, Varasdi.

Cegléd: Tamási, Berki, Aleksza (kapusok), Pásztor 4 (1), Juhász 2, Markovics 2, Vrhovina 1, Panghy 3, Kállai 4, Ág 6 (1), Farkas 2, Székely 1, Teleki 1, Határ 2. Edző: Nagy Károly.

Ajka: Tatai 1, Baracskai, Gátvölgyi (kapusok), Bodnár 2, Jávor 4, Tóth 4 (3), Kovács 3, Gyene 1, Rosta 5, Nagy, John 6, Dobos 4, Breuer 3, Horváth, Perczel. Edző: Velky Péter.

Kiállítások: 4, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill. 4/3.

Az első játékrész roppant izgalmasan alakult, fej fej mellett haladtak a csapatok, egyik fél sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni. A félidő közepén a vendégek két góllal megléptek, amikor is a hazaiak szakvezetője időt kért (7-9). Ezután ismét kiegyenlítődött a találkozó, és a szünetig szorosan tapadt egymásra a két csapat (15-15). A térfélcsere után sem változott sokat a játék képe, szinte lemásolták az első félidőt a csapatok. Az ajkaiak Tatai és John vezérletével átvették a vezetést és percről percre növelték előnyüket (23-28). A ceglédi edző ismét időkéréssel próbálkozott megzavarni a vendégeket, de ez sem zökkentette ki a játékból a Velky legénységet (25-31). Az utolsó percekben a vendégek biztosan őrizték előnyüket és már nem engedték ki kezükből a győzelmet.

Tatai AC–Veszprém Handball Academy U21 27-32 (10-15)
Tata, 130 néző. Vezette: Barna, Kovács.
Tata: Hajós, Hermann (kapusok), Katus, Sárosi 13 (5), Nkousa 4, Vass, Körtélyesi 3, Nényei, Tass 4, Kiss M. 3, Molnár M., Kreisz, Huber, Zatureczki, Kretz, Gajdos. Edző: Sibalin Jakab.
Veszprém: Tóth 1, Győri 1, Reidmár (kapusok), Décsi, Jajic 6, Czabula 1 (1), Füry 6, Hoffmann 1, Apró, Bőti 2, Balogh 2, Bene 4, Hunyadi, Barna 7, Sisa 1. Edző: Dinko Dankovic.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/1.

Jobban rajtolt a Veszprém, de a tataiak nem engedték nagyon elhúzni az ellenfélt. 15. perc: 6-7. Dinko Dankovic tanítványai a folytatásban ritmust váltottak, és a félidőre öt gólos előnyre tettek szert (10-15). A második játékrészben is a veszprémi csapat akarata érvényesült a pályán, amivel nehezen tudott megbirkózni a házigazda. A 46. percben ugyan felzárkóztak a tataiak két gólra, végül a vendégek könnyed sikert arattak.