Nyert a sereghajtó

2024.05.19. 16:10

Az Úrkút gálázott a PMTE ellen

A Veszprém vármegyei labdarúgó-bajnokság első osztályának 28. fordulójában könnyedén nyert az Úrkút hazai pályán a Pétfürdő ellen. A játéknap egyik legnagyobb meglepetését a sereghajtó Várpalota produkálta, miután 3-2-re legyőzte az Ajka Kristályt.

Balogh Dávid

Várpalotai BSK–Ajka Kristály SE 3–2 (0–0)

Várpalota. Várpalotai BSK: Bakos A. – Mogyorósi, Tóbiás, Bakos B. (Kalmár), Borbás, Szabó P., Nagy L., Oroszi (Miklósi), Kolki, Dudás (Bogdán), Csáfordi (Szekér).

Ajka Kristály SE: Dróth – Móger (Vajda), Puskás, Szabados, Modory, Szarka (Biró), Ambrus, Magyar (Rohály), Grőber, Bakó, Lajtos (Bognár).

Gólszerzők: Bogdán, Nagy L., Csáfordi, ill. Rohály, Szarka.

Pápai Perutz FC–Klíma-Park Magyarpolány SE 4–0 (3–0)

Pápa. Pápai Perutz FC: Présing – Nagy B., Varga B., Szalai, Mogyorósi, Rozman, Ruzsás (Banai), Cser, Erdősi (Mikóczi), Horváth T. (Császár), Hauser (Cseke).

Klíma-Park Magyarpolány SE: Paksi Ár. – Czepek, Sárkány, Antal (Fülöp), Kulman, Döbrösi G. (Csipszer), Hardi, Polt (Bordás), Döbrösi M., Juhász (Paksi Áb.), Horváth D.

Gólszerzők: Cser, Szalai, Varga B., Ruzsás.

Úrkút SK–Péti MTE 9–1 (5–0)

Úrkút. Úrkút SK: Král (Varga B.) – Lang (Beitl), Uj, Kalapács, Varga P., Papp A., Szedlacsek (Pej), Zsigmond, Udvardi, Bognár, Sáringer.

Péti MTE: Barna – Gyurcsek (Tóth Cs.), Széplaki Á., Erdősi X., Nagy R., Bóka, Simon, Rados, Prodanovits, Erdősi P., Széplaki Sz.

Gólszerzők: Szedlacsek (4), Papp A. (2), Varga P., Sáringer, Uj, ill. Tóth Cs.

Sümeg VSE–Balatonfüredi USC 3–2 (1–1)

Sümeg. Sümeg VSE: Kovács R. – Márkus, Nimsz, Bolla, Rédei, Szakonyi Stephan, Laczi, Csik (Horváth A.), Görhes A., Görhes T., Markó.

Balatonfüredi USC: Filipánics – Dallos, Tarnai, Poráczki, Török, Hideghéti (Koltai), Babos, Juhász, Pataki, Simon, Kovácsfi (Szücs).

Gólszerzők: Nimsz (2), Bolla, ill. Koltai, Hideghéti.

Óvatosan és taktikusan kezdtek a csapatok. Kiegyenlített játék jellemezte az első játékrészt. A 36. percben Hideghéti találatával előnyt szereztek a vendégek. A 42. percben Nimsz góljával egalizáltak a hazaiak. A második játékrészben lendületesebben kezdtek a sümegiek. Szép támadásokat vezettek, amelyekből a 64. percben Nimsz újabb góljával megfordították az eredményt a javukra. A 75. percben a vendégek Koltai találatával egalizáltak újból. A hazaiak továbbra is támadásban maradtak és a 87. percben Bolla látványos fejes gólja eldöntötte a mérkőzés végeredményét. Összegezve, ami az amatőr focit jellemzi, ezen a mérkőzésen minden látható volt, jó értelemben iram, küzdelem, lehetőség és sok gól! A motiváltság, fegyelmezettség, koncentráció, szenvedély eredményezte a Sümeg megérdemelt győzelmét a jó csapat benyomását keltő Balatonfüreddel szemben.

Jók: mindenki, mezőny legjobbja Kovács Richárd, illetve Juhász István, Dallos Máté, Simon Milán, Tarnai Dániel.

Tudósított: Fazekas László.

Szentantalfa NVSE–Fűzfői AK 1–2 (1–1)

Szentanatalfa, 150 néző. Szentantalfa NVSE: Szombathelyi (Rehus) – Bertalan, Nagy Zs., Molnár K., Szigeti, Molnár B., Csillag, Németh B., Slemmer, Piltman (Dombi), Vári Kovács.

Fűzfői AK: Mocher – Szalai, Bíró, Auerbach, Nyári, Kuti, Babai, Szentmártoni, Molnár G. (Füle), Méhes, Kakas.

Gólszerzők: Piltman, ill. Méhes, Kuti.

A mérkőzésen mindkét csapat a stabilitásban bízott, így a masszív védekezés dominált. A félidő közepén egy tetszetős akció végén, Szigeti beadása után Piltman hatalmas gólt akasztott a felső sarokba, 1-0. A vendég Fűzfő ezután felébredt és magához ragadta a kezdeményezést. A félidő legvégén egy szabadrúgás után egyenlített a vendég csapat, 1-1. A 2. félidőben sem változott a játék képe, és egy kapu előtti kavarodás után a fűzfőiek megszerezték a vezetést, 1-2. Az Antalfa változtatott és mindent egy lapra feltéve rohamozott. Veszélyben forgott mindkét kapu, azonban az antalfai beívelések és a vendégkontrák is sikertelenek voltak. Parázs meccsen maradt a sovány, de elégséges egygólos vendégelőny, így a hazai csapatot az eredményért nem, viszont a hatalmas küzdeni akarásáért dicséret illeti.

Jók: mindenki, ill. Mocher a mezőny legjobbja, Méhes, Nyári.

Tudósított: Dombi Gábor.

Devecser SE–Tihanyi FC 1–6 (0–3)

Devecser. Devecser SE: Károlyi – Veisz, Juhász (Schilde), Sipos Felícián, Bencsik, Paksai, Korpos, Venczel, Horváth M., Keringer, Szabó G.

Tihanyi FC: Illés (Ágos) – Dévényi, Németh K., Fehér (László), Bene, Henn, Vojnity, Nemes Á. (Völcsei), Kovács Á., Barcza, Nemes G. (Gál).

Gólszerzők: Szabó G., ill. Nemes G. (3), Henn (2), Nemes Á.

A Balatonalmádi könnyedén nyert Gyulafirátóton
Fotó: Nagy Lajos / Napló

FC RAC-Balatonalmádi SE 1-6 (0-4)

Gyulafirátót. FC RAC: Felber – Balta, Dóczi, Vaczola, Vörös, Farkas, Bekker T., Veszprémi, Varga, Bekker R. (Farkas 87.), Dudás (Peintler 54.)

Balatonalmádi SE: Jójárt – Nagy (Bencsik 46.), Markó, Bodnár, Ács (Kovács 46.), Horváth, Piri (Mészáros 46.), Hoffer, Matejkó (Sánta 46.), Mátyás (Balatoni 46.), Jánó.

Gólszerzők: Bekker, ill. Jánó 2, Ács, Nagy, Markó, Mészáros.

Csetény SE-FC Zirc 1-1 (1-0)

Csetény. Csetény SE: Jelencsics – Horváth K., Danó, Katóka, Juhász, Nagy (Jakab K. 18.), Jakab M., Arany, Horváth M., Szehoffner (Papp 71.), Miskei.

FC Zirc: Dobai – Bíró, Mári, Hornyacsek R. (Kopházi 14.), Antal, Hegyi (Takács 26.), Hornyacsek E., Szöllősi, Török, Kovács (Tehel 72.), Somogyi.

Gólszerzők: Miskei, ill. Bíró.