Fél gőzzel is két pont

Balatonfüred - Nem kellett túlzottan megerőltetnie magát a Balatonfürednek ahhoz, hogy magabiztosan győzze le a Debrecen együttesét a férfi kézilabda ligában.

BKSE-Debrecen 31:23 (15:7)
Balatonfüred, 500 néző. V.: Nagy F., Túróczy.

Balatonfüredi KSE: Szathmári  Tombor 6 (3), KOVÁCS GY. 4, Horváth, Kis, SZÖLLŐSI 6, Pásztor 6. Csere: SZABÓ T. (kapus), SALAMON 5, Bakos 3, Frey 1, Lelkes, Heiczinger. Edző: Sótonyi László.
DKSE-Hotel Lycium: Nahaj  Gunya 3, Padla 3, PETŐ 5 (1),  Szabó Cs. 1, Sipos 1, Pálos 4 (3). Csere: LENCSÉS (kapus), Himer 2, Balázs, Darvay 1, Hornyák 3. Edző: Bíró Imre.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/4.

A Budapest Bank férfi kézilabda liga alapszakaszának utolsó mérkőzésén a fürediek a rájátszásban már a kiesés ellen küzdő Debrecent fogadták.

Jól kezdtek a balatoniak, a 12. percben 6:3-t mutatott az eredményjelző. A hazaiak gyors támadásokkal állva hagyták ellenfelüket (8:4), de egy emberhátrány után felzárkóztak a cívisvárosiak (8:6). Ezután azonban 12 percen át csakis BKSE gólnak tapsolhatott a nagyérdemű: Salamon háromszor, Bakos kétszer, míg Tombor és Pásztor egy-egy alkalommal voltak eredményesek. A félidő utolsó pillanatában a kilencből nyolcra faragta a különbséget Darvay.

Szünet után pillanatok alatt tíz gólosra növelte előnyét a vendéglátó, ami túlzottan megnyugtatta a kedélyeket, s előbb hétre (18:11), majd ötre jött fel a Debrecen (21:16). Sokáig felváltva estek a gólok, de látszott a Fürednek cseppet sem kell megerőltetnie magát ahhoz, hogy tisztes távolban tudja tartani ellenfelét (26:21). Nagy kedvvel kézilabdázott Szöllősi és Salamon is. S bár az 57. percben négy találatra apadt a differencia, a végén a hazaiak megrázták magukat és egy 4:0-s rohammal tettek pontot a meccs végére.

A Balatonfüred ezúttal fél gőzzel is meggyőző sikert aratott a gyengécske DKSE ellen.

Sótonyi László: - Szerettem volna több lehetőséget adni azoknak, akik kevesebbet szerepelnek, de erre most nem volt mód. Kétszer nyertük meg ezt a meccset.

Bíró Imre: - Nincs mit ragozni ezen, a Füred minden téren felülmúlt bennünket.