Nem volt meglepetés - Hiába küzdött a Füred, végül kicsúszott a tízből

Balatonfüred - A bajnoki címvédő MKB Veszprém közepes iramú meccsen magabiztos győzelmet aratott a megyei rivális Balatonfüredi KSE ellen a férfi kézilabda NB I-ben.

Napló

Balatonfüredi KSE - MKB Veszprém 19:30 (9:17)
Balatonfüred, ezer néző. V.: Bujdosó, Tomecskó.

Balatonfüred: Szathmári  Tombor 3 (3), Bakos 1, Salamon 2, Kovács 2, SZÖLLŐSI 5, PÁSZTOR 4. Csere: Szász (kapus), Horváth, KIS, Lelkes 1, Frey, Németh, Heiczinger 1. Edző: Sótonyi László.
Veszprém: FAZEKAS  Iváncsik T. 1, Sulic 1, Lapcevic 1, Lusnyikov 1, Terzic 3, IVÁNCSIK G. 9 (4). Csere: ANDORKA (kapus), EKLEMOVIC 5, PEREZ 5, Gulyás, Vilovski 3, Mirkovic 1. Edző: Mocsai Lajos.

Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4.
Kiállítások: 14, ill. 10 perc.

Természetesen telt ház fogadta a küzdő feleket a Budapest Bank-férfiliga megyei rangadóján. A hazaiaknál a kézsérüléséből lábadozó Szabó Imre kapus hiányzott, a vendégeknél betegség miatt többen is a lelátóra szorultak. Marko Vujinon kívül Dejan Pericset és Zarko Sesumot sem nevezte a Veszprém.

A hazaiak szereztek vezetést a Mocsai Lajos által lokálderbinek titulált találkozón, Pásztor indításból volt eredményes. A füredi csapatkapitány jó barátja, Iváncsik Gergő egalizált hétméteresből, majd meglódult a vendégcsapat és a 7. percben már 1:4-et mutatott az eredményjelző. A hazaiak felállt fal ellen vért izzadtak a helyzetekért, míg a túloldalon könnyű és gyors gólokkal tartották a különbséget. A 14. percben ismét a nagy kedvvel kézilabdázó Pásztor villant, duplájával egy gólra megközelítette a bajnoki címvédőt a BKSE (6:7). A másik oldalon rögvest érkezett a válasz: Eklemovics is duplázott, majd Iváncsik G. és Sulics is bejelentkezett, így öt találatra módosult a differencia (6:11). Az emberhátrányban eredményes balatoniak jól tartották magukat ebben a periódusban, ám az utolsó három percben már nem szereztek gólt, így 9:17-tel vonultak pihenőre a csapatok.

Térfélcsere után egészen a 43. percig felváltva szedte ki Szathmári és Fazekas kapujából a labdát, a Füred nagyon akart, míg a közepes tempót diktáló bajnok látványos gólokkal menetelt. Négyperces hazai gólcsend után nyolccal meglépett az MKB (16:24). Perez átlövése után újabb gólmentes időszak következett, ezt a szünetet a kiválóan teljesítő Iváncsik G. hétméteressel törte meg. Kettős emberhátrányba került a Balatonfüred, amit 1:1-gyel abszolvált, s ekkor még úgy tűnt, a BKSE tízen belül maradhat. A hajrához érkezve mindkét mester a fiatalokat is pályára küldte, az egyik oldalon a fiatal Heiczinger azonnal góllal mutatkozott be, a másikon pedig Mirkovics és Andorka kapott szereplési lehetőséget. Az első játékrészhez hasonlóan a Füred az utolsó percekben sajnos már nem volt eredményes, az MKB viszont könyörtelenül minden hibát kihasznált és végül 11 gólos sikert aratott.

A Balatonfüredi KSE lelkesen harcolt, de a végére a fáradság rányomta bélyegét a teljesítményére, így nem sikerült célját teljesíteni és tíz gólon belül maradni. Az MKB közepes iramot diktálva is begyűjtötte a kötelező két pontot.

A találkozó után a füredieknél az öt gólig jutó Szöllősi Bence úgy vélekedett, a következő meccsekig ki kell küszöbölni a hibáikat, és akkor eredményesen vehetik fel a harcot a soron következő riválisokkal, úgymint a Csurgó, a Tatabánya, a Ferencváros és a Debrecen.

- Az MKB ellen mindig nagy élmény és megtiszteltetés játszani, más, magasabb dimenziót képviselnek a magyar bajnokságban - tette hozzá.

A balatoniak csapatkapitánya, a korábban 15 évig a veszprémieknél kézilabdázó Pásztor István azt mondta, 55 percig nagyon jól küzdöttek, és megérdemelték volna, hogy tíz gólon belül maradjanak.

- Helytálltunk, és ez nagyon fontos. Sok sikert a Veszprémnek a BL-sorsoláshoz jövő héten - nyilatkozta.
Kis Ákos, aki szintén több évet lehúzott az MKB jogelődjénél, úgy fogalmazott, derekasan küzdöttek, amíg bírták. - Voltak hibáink, de számunkra ez a mérkőzés felkészülést jelentett a következő négy állomásra. Jól dolgoztunk, mindent megtettünk - fűzte hozzá.

Az MKB kiváló irányítója, Nikola Eklemovics ugyan korábban azt nyilatkozta, egy fix győzelmet ígérő mérkőzésre mindig nehezebb felpörögnie, ám ezúttal ez egyáltalán nem látszott a játékán, gólerősen, szép passzokat adva vezényelt.

- Kevesen voltunk, mert sok a beteg a csapatban. Megyünk tovább, még fontos feladatok várnak ránk - összegzett.

Carlos Perez azt mondta: - Kicsit fáradtak vagyunk, hiszen rengeteg a mérkőzés. Összességében úgy érzem, hogy dinamikus, jó kis összecsapást vívtunk megyei riválisunkkal.

A kilenc gólig jutó válogatott balszélső, Iváncsik Gergő úgy fogalmazott: - Jól kezdtük a találkozót és végig vezetve nyertünk. Mindenki maximálisan koncentrált és így sikerült pótolni a hiányzó játékosokat.