Járt az egy pont

Pápa - Hosszú idő után a kezdőbe visszatérő Rajnay Attila gólja pontot ért a pápai csapatnak a bajnoki címvédő Debrecen ellen a labdarúgó NB I 16. fordulójának nyitómeccsén.

Sikos Gábor

Lombard Pápa-DVSC
1:1 (0:0)
Perutz Stadion, 1000 néző. Vezette: Vad II. I. (Ring, Butkai). Lombard Pápa: Szűcs  Farkas A., Dlusztus, Supics, Rajnay  Gyömbér  Abwo, Quintero, Takács P., Tóth N.  Palkó. Vezetőedző: Véber György. Debreceni VSC: Verpecz  Nagy Z., Komlósi, Mijadinovszki, Laczkó  Bódi, Czvitkovics, Varga J., Szakály P.  Yannick, Kabát. Klubmenedzser: Herczeg András.
Csere: Takács helyett Zulevs a 63., Palkó helyett Jovánczai a 65. Komlósi helyett Fodor a 43., Yannick helyett Szilágyi az 54. és Bódi helyett Dombi a 61. percben.
Gól: Rajnay a 85., illetve Mijadinovszki a 71. percben.
Sárgalap: Farkas A. a 20., illetve Varga J. a 21., Bódi a 41., Lackó az 55., Fodor a 76. és a 90. percben.
Kiállítva: Fodor a 90. percben.

Alaposan belenyúlt  részben kényszerűségből  Ferencváros elleni kezdőcsapatba Véber György: a védelem két széléről kikerült Németh Milán és Tóth Gábor is, míg elöl Rebryk, Marics és Bárányos maradt ki sérülés miatt. Utóbbit csereként nevezték a meccsre.

Az első helyzetre a 10. percig kellett várni: Yannick ugratta ki Szakályt, aki egyedül vihette rá a labdát Szűcsre, de mellé lőtt. Az első hazai próbálkozást Palkó Dávid mutatta be, de éles szögből nem talált kaput. Takács Péter már pontosabb volt a 26. percben, külsővel megsuhintott lövése elsuhant Verpecz tenyere alatt, de a portás szerencséjére a kapu mellé csorgott a labda.

A vendégek sem tétlenkedtek a 35. percben Bódi ugratta ki Czvitkovicsot, a Loki támadója egyből a bal alsót vette célba, de Szűcs szépen védett. A kipattanóra Kabát csúszott rá, ezúttal a kapufa segítette a pápai védőket a tisztázásban.

A második félidő nem bővelkedett helyzetekben, a csak mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. A jég az 54. percben tört meg: Tóth Norbert szabadrúgását kellett Verpecznek védenie. Feljött a Pápa, főleg ők veszélyeztettek. A 63. percben Tóth Norbert beadását Palkó fejelte centikkel a bal kapufa mellé. Egy perccel később pedig Abwo távoli löketét tornázta fölé a portás.

A kimaradt lehetőségek megbosszulták magukat, a 71. percben Czvitkovics szögletét Laczkó csúsztatta meg a rövid oldalon, középen érkezett üresen Mijadinovszki, és a kapuba lőtt, 0:1.

A közönség támogatását is élvező hazaiak nem adták fel. A 85. percben Quintero szögletét Tóth készítette le Rajnainak, aki tolt egyet a labdán és 20 méterről, laposan a kapufa segítségével  talált be, 1:1. A pápaiaknak a győzelem is összejöhetett volna, ám a hosszabbításban Jovánczai mellélőtte lehetőségét.

Így látták a meccset a szakvezetők

Véber György: - Reális a döntetlen. Majdnem a teljes támadószekciónk hiányzott, ennek ellenére a második félidőben jól teljesítettünk. A hab a tortán az lett volna, ha Jovánczai belövi a helyzetet, de elégedettnek kell lennünk az egy ponttal is.

Herczeg András: - A gond az volt, hogy a második félidőben, 1:0 után nem tartottuk meg kellőképpen a labdát. Akart a csapat, sajnálom, hogy nem sikerült nyerni. Csalódottak vagyunk, hiszen nagyon közel álltunk a győzelemhez.