Az utolsó perc döntött - Hosszabbításban kapott ki a PKC

Pápa - Az NB I/B-s kosárlabda bajnokságban a sárváriakat fogadta a Pápa. Az utolsó pillanatban egyenlítő vendégek a hosszabbításban legyűrték a hazaiakat.

Novothny Ottó

Pápai KC-Sárvár 78:86 (18:19, 24:16, 17:19, 10:15, 9:17)

Pápa, 300 néző. V.: Németh, Dokmanovics.

PKC: Fülöp 106, Ács 7, Bogdán 256, Horváth R. 126, Lázár 133. Csere: Magyar 1, Vajda 2, Károly 8, Pető, Nagy, Perger, Horváth A. Edző: Vajda József.

Sárvár: Horváth B. 76, Csaplár-Nagy 93, Henrich 199, Szupper 8, Vavra 213. Csere: Szlávik 126, Novák 83, Csiszár. Edző: Szájer József.

Kipontozódott: Lázár a 36., Horváth R. a 37., Csaplár-Nagy a 40. percben.

A kezdést követően a hazaiak óriási lendülettel vetették magukat a küzdelembe, az agresszív letámadás eredményes volt, 3. perc, 11:3. A játékrész közepétől a vendégek is felébredtek és elsősorban a palánk alól voltak sikeresek, így az utolsó pillanatban a vezetést is átvették, 18:19.

A második negyedben Lázár pontjaival ismét hazai előny alakult ki, 15. perc, 32:22. Ám erre a sárváriak távoli találatokkal válaszoltak, de a pápai előnyből még maradt, a félidőben 42:35 volt az állás.

A hosszabb pihenőt követően mindkét csapat nagy akarásasal harcolt, 24. perc, 53:46.

Ekkor Lázár a negyedik személyi hibáját is összeszedte, ami a lepattanó labdák megszerzésében azonnal hátrányként jelentkezett. Ez az eredményen egyelőre még nem látszott, 33. perc, 64:54.

A végjátékban a vasiak büntetőkkel araszoltak közelebb riválisukhoz, 39. perc, 69:67. A végén védelmi figyelmetlenséget kihasználva Szlávik egyenlített, hosszabbítás következett.

Itt a PKC már mindkét magas emberét elveszítette, emiatt a palánk alatti lehetőségek elúsztak, Bogdán, pontjai tartották a csapatot játékban, 43. perc, 74:79. A végén a vendégek örülhettek.

Kemény, hajtós, de nem túl magas színvonalú mérkőzésen a végjátékban nyertek a Vas megyeiek.

Vajda József:  Betegek voltunk, jól sem játszottunk, finoman szólva semmilyen támogatást nem kaptunk, így csak vereség lehetett a vége. Sajnálom.