VESC, Pápa-Damla KC: négyben, nyolcban

Veszprém, Pápa - Az NB I/B-s kosárlabda bajnokság alapszakaszából egyetlen találkozó van hátra. Függetlenül ettől, a veszprémiek a legjobb négy, a pápaiak a legjobb nyolc között várják a rájátszást.

Novothny Ottó

Bonyhád-VESC 84:58 (21:22, 24:11, 22:11, 17:14)

Bonyhád, 300 néző. V.: Péczeli, Kovács.

Bonyhád: Rutkai 83, Lőrincz 156, Lukács 3, Tömösvári 8, Kovács 53. Csere: Verli 6, Barta 123, Morgen 143, Márkus 113, Csűrös, Lepsényi 2, Gébert. Edző: Murvai Árpád.

Veszprémi Egyetem: Faragó 269, Mérész 73, Nagy 53, Szabó 6, Pataki 2. Csere: Bovánovics 73, Jilling 3, Fekete 2, Kiskós, Horváth O., Gábriel, Száraz. Edző: Molnár István.

Kipontozódott: Pataki a 26., Szabó a 31. percben.

Az első helyezett otthonában lépett pályára a tabella második helyén álló VESC. Mindkét csapat alaposan felkészült egymásból, nehezen jutottak dobóhelyzethez, ám ezt a problémát a vendégek oldották meg előbb, 7. perc, 13:19. A negyed végéig a hazaiak csak felzárkózni tudtak.

A folytatásban a veszprémiek fegyelmezetten játszottak, 15. perc, 25:28. Ekkor történt valami, amit a hazaiak és a játékvezetők idéztek elő és ez az egyetemisták támadásait döntően befolyásolta. A félidőben 45:33 állt az eredményjelzőn.

A pihenőt követően a vendéglátók elsősorban büntetőkből voltak eredményesek, miközben a hátralévő időben a VESC ilyen lehetőséghez nem jutott! Az utolsó tíz percben, amikor már minden eldőlt, egyik csapat sem akart és tudott újítani.

Rangadónak indult, de a játékvezetők működése és a vendégek támadójátéka nem érte el azt a színvonalat, ami azzá is tehette volna a találkozót. Nem véletlenül változtatta meg a Bonyhád az időpontot, két T licences játékosuk döntően befolyásolta a meccs végkimenetelét.

Molnár István: - Ma a szürkéből is fehér lett, a kékből pedig kevés volt.

Pápa-Damla KC-Pekosi 73:50 (17:11, 17:15, 14:12, 25:12)

Pápa, 200 néző. V.: Magyari, Török.

Pápa: Kollár 7, Fülöp 5, Ács 2, Horváth R. 2, Lázár 9. Csere: Vajda, Magyar 11, Rédei, Henrich 2012, Károly 14, Bogdán 33, Perger. Edző: Vajda József.

Pekosi: Beák 9, Bus 1, Szobi 16, Béres 2, Goda. Csere: Orosz 53, Bence 2, Tóth 7, Sztrányai 4, Sárkány. Edző: Horváth Krisztián.

Kipontozódott: Tóth a 40. perc.

A hazaiak kezdtek bátrabban a küzdelmes mérkőzésen, 8. perc, 13:8. A kemény csaták folytatódtak a második negyedben is, a vendégek a 15. percben felzárkóztak, 22:20. A hazaiak azonban ritmust váltottak és a félidőben 34:26-ra vezettek.

A hosszabb pihenőt követően a Pápa jó teljesítményel tartotta előnyét, elsősorban Magyari és Lázár ügyes palánk alatti játékának köszönhetően, 27. perc 43:34. Az utolsó tíz perc elején Henrich három távoli találata eldöntötte a találkozó sorsát, 33. perc, 61:38. A hátralévő időben a fővárosiak egész pályás letámadással próbálkoztak, de a házigazdák ezt átjátszották és végül nyertek.

Kemény, küzdelmes meccsen  a hazaiak ilyen arányban is megérdemelten győztek.

Vajda József: - Az alapelvárást teljesítettük, az Elite elleni győzelemmel feltehetjük az i-re a pontot.