Foci

2008.04.21. 02:27

<u>Iksz kétgólos előnyről</u>

<b>Budapest</b> - Az NB II-es focibajnokság tegnapi mérkőzésén az FC Ajka remek első félidő után visszaesett és meg kellett elégednie az iksszel.

Mátyus Tamás

ESMTK - FC Ajka 2:2 (0:2)
Budapest, 300 néző. V.: Oláh (Varga, Demeter)
ESMTK: Bonica - Marosfalvi, Németh, Geraldo, Czakó - Füzi, Farkas, Péter, Ujhegyi - Szabó G., Vörös. Edző: Menczeles Iván
Ajka: Szép - Lakatos, Tóth, Pákai, Hornyák - Imre, Pothárn, Polyák - Szöllőskei, Csörnyei, Gunther. Edző: Szabó Imre

Csere:
Czakó helyett Kővári, Vörös helyett Czaruska a 46., Szöllőskei helyett Németh az 56., Marosfalvi helyett Szőke a 74. percben
Gólszerző: Csörnyei a 22., Imre a 28., Ujhegyi a 61., Szőke (11-esből) a 86. percben
Sárga lap: Farkas az 54., Szabó G. a 91., Pothárn a 92. percben

Az ajkaiak idei első győzelmükre készültek és fogadkoztak, hogy ezúttal jó játékkal megszerzik mindhárom - a Komló győzelme után nagyon is fontos - pontot.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés. A 2. percben Szabó G. 22 méteres lövését Szép könnyedén hárította. Négy perccel később Hornyák ment el a bal oldalon, Szöllőskei lövés helyett a visszagurítást választotta, így a védők felszabadítottak.

A 12. percben Pákai összefejelt ellenfelével, hosszas ápolás után, orrtöréssel folytatta a játékot. Állandósult az ajkaiak fölénye.

A 22. percben remek bal oldali támadásnál Gunther pontos beadását Csörnyei előrevetődve a kapu jobb oldalába fejelte, 0:1.

A gól után a hazaiak közül Péter került helyzetbe, lövését Szép lábbal, bravúrral védte.

A 28. percben ismét pazar ajkai attak futott a pályán, ezúttal a jobb oldalon. Csörnyei pontos labdával indította Imrét, aki 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0:2. A 32. percben Gunther 32 méteres lövése centikkel kerülte el a kaput, majd Imre fejéről alig tévesztett célt a labda.

A 38. percben jobb oldali bedobás után Farkas lőhetett, Szép védhetett. A szünetben Szabó Imre edző a bátor, higgadt, kapkodás nélküli teljesítményre hívta fel az ajkai csapat figyelmét.

Az újrakezdést követően Kővári próbálkozott, hiába. Az 55. percben ismét szép vendégakció futott a pályán, Csörnyei 14 méteres lövése a bal kapufa töve mellett suhant el, majd két perccel később Imre szabadrúgását védte a házigazdák portása. A 60. percben ismét Imre tüzelt, lövését Bonica a bal sarok elől kotorta ki.

A 61. percben szögletet követően a védők röviden szabadítottak fel, Ujhegyi 20 méterről a jobb felső sarokba bombázott, 1:2.

A hazaiak játszottak fölényben, védekezésre kényszerítették a vendégeket. A 86. percben jött a szokásos ajkai hiba: Gunther a 16-os vonalánál feleslegesen buktatta Szőkét, a játékvezető büntetőt ítélt.

Szőke a 86. percben ebből egyenlített, 2:2.

A 89. percben Szabó G. beadása után Ujhegyi szerezhette volna meg a győztes gólt, ám óriási helyzetben elhibázta a kaput.

Az első félidőben a taktikai fegyelmet pontosan betartva játszott az FC Ajka és teljesen megérdemelten vezetett. Szünet után is már, de főleg a bekapott gólt követően visszaestek a vendégek, és a tavaszra oly jellemző megszokott hiba után egyenlítettek a vendéglátók.

Menczeles Iván:
- Az első félidőben rossz felfogásban és taktikával játszottunk, később mindkettőn sikerült változtatni, és megszereztük az egyik pontot.
Szabó Imre:
- Előnyünk birtokában átadtuk a kezdeményezést és ezzel a lehetőséget is arra, hogy pontot szerezzen ellenfelünk. Szokásos hibánkat hoztuk ezúttal is, amiért megint súlyos árat fizettünk.