Foci

2011.05.16. 11:05

A VFC újra kieső, az FC Ajka küzdelmes mérkőzésen győzött

Ajka, Budapest – A másodosztályú labdarúgó- bajnokságban az ajkaiak öt hét után nyertek ismét, a veszprémiek viszont kikaptak.

Munkatársainktól

FC Ajka–SZTK 1:0 (1:0)
Ajka, 200 néző. V.: Farkas (Huszár, Török).

Ajka: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Pothárn, Kovács, Kottán – Major, Mihalecz, Szabó. Edző: Artner Tamás.
Szigetszentmiklós: Tarczi – Csák, Király, Szamosszegi, Szamosi – Béres, Somorjai, Sallai – Bonifert, Fekete, Majoros. Edző: Várhidi Péter. Csere: Major h. Pavlitzky az 58., Béres h. Varga a 61., Szabó h. Gyűrűsi a 77., Csák h. Makutima a 87., Mihalecz h. Boka a 92. percben.
Gólszerző: Szabó a 6. percben.
Sárga lap: Béres 3., Major 19., Sallér 29., Szamosszegi 44., Varga 61., Tarczi 88., Majoros 93. perc.

Felpörögve kezdte a találkozót az Ajka. A 4. percben Pothárn tálalt Mihalecz elé, akinek 14 méteres lövését Tarczi bravúrral védte, majd Kottán szögletét Subicz centikkel fejelte a léc fölé.

A 6. percben Tarczi Király elé akarta dobni a labdát, közben észrevette, hogy társa nem figyel, a labda kicsúszott a kezéből Mihalecz elé, ő visszagurított Szabónak, aki a hálóba lőtt, 1:0. Öt perccel később Majort buktatták véleményes helyen, a játékvezető a 16-os vonaláról ítélt szabadrúgást. Negyedóra elteltével Gunther beadását öklözte ki Tarczi. A félidő felénél Majoros lövését mentette fejjel Mihalecz. Ez volt a vendégek első kísérlete. A 40. percben Kottán befejelt labdáját Mihalecz 16 méterről vágta a célterület fölé. Fordulás után Gunther szabadrúgását Tarczi védte, majd Major ismételt, a labda centikkel zúgott el a kapufa mellett. Egy óra után Gunther húzott el a bal oldalon, beadását Kottán 10 méterről rosszul fejelte meg. A 70. percben az első vendéghelyzetnél Somorjai Majoros beadását lőtte a kapu mellé. A válasznál Szabó jó cselek után lőtt, Tarczi óriási bravúrral hárított. Két perccel a vége előtt Gunther a jobb oldali szabadrúgást ügyesen suhintotta vissza, Mihalecz alig lőtt mellé. A 93. percben a 17 esztendős saját nevelésű Boka Ákos is pályára lépett az ajkaiaknál.

Ezen a héten Hegyi növelte az ajkai sérültek számát. Az április 8. óta nyeretlen hazaiak ritkán látható kapushiba után szereztek előnyt. A mérkőzésen ezután hiába birtokolta többet a labdát a vendégalakulat, a jól záró ajkai védőknek köszönhetően kapura alig jelentettek veszélyt. Ha Tarczi nem véd többször is bravúrosan, a házigazdák nagyobb arányban is nyerhettek volna.

Artner Tamás: – Nagyon küzdelmes, taktikus meccsen nyertünk megérdemelten.
Várhidi Péter: – Későn éreztem azt a csapatomon, hogy nyerni akarnak.

BKV Előre–VFC 2:1 (1:1)

Budapest, 300 néző. V.: Takács (L. Tóth, Galán).

BKV Előre SC: Vezér – Miklósvári, Sebők, Fazakas, Varga E. – Cseri, Baranyai, Csikós, Csopaki – Merczel, Horváth. Edző: Soós Imre.

Veszprém FC: Varga T. – Grósz, Hegedűs, Lang, Leitold – Finta, Garai, Molnár, Kollár – Hevesi-Tóth, Alex. Edző: Vágó Attila. Csere: Merczel helyett Sellei az 59., Horváth A. helyett Faragó a 63., Varga E. helyett Ribi a 81., ill. Kollár helyett Zsömlye a 66., Garai helyett Babik a 66., Finta helyett Czvetkó a 90. percben.

Gólszerzők: Baranyai az 1., Miklósvári a 71., ill. Alex a 31. percben.

Sárga lap: Horváth A. a 39., Sebők a 45., Cseri a 80., ill. Molnár az 58. percben. Kiállítva: Fazakas a 74., ill. Leitold a 44. percben. Alig kezdődött el a mérkőzés, amikor az 1. percben szöglethez jutott a vendéglátó. A bal oldali sarokrúgást Baranyai nyolc méterről fejelte Varga T. kapujába, 1:0. A veszprémiek a 32. percben egyenlítettek: kisszöglet után Kollár beadását Alex nagy erővel fejelte a kapuba, 1:1.

A 43. percben emberhátrányba került a VFC, a menteni igyekvő Leitold lábbal együtt szögletre rúgta a labdát három méterről, amiért azonnal piros lapot kapott és büntetőt rúghatott a BKV. Csopaki tizenegyesét Varga T. bravúrral hárította. Két perc múlva Hevesi-Tóth csapta be a védőjét a tizenhatoson belül, csak szabálytalanul tudták megállítani, ezért büntetőt kapott a csapata. Kollár a tizenegyest a felső kapufára vágta. Fordulás után a BKV jutott előnyhöz: a 71. percben jobb oldali beadást a védők felfejelték a magasba, amit Miklósvári remek ollózó mozdulattal, védhetetlenül lőtt Varga T. kapujába, 2:1.

A 74. percben második sárgája után Fazakas is mehetett zuhanyozni, majd a derbi után Garait is kiállította a vendégekkel nem túl szívélyes bíró.

A labdarúgó NB II nyugati csoportjában a 26. fordulót bonyolították le. Meglepetésre a listavezető Gyirmót hazai pályán 3:2-re kikapott a Tatabányától. A szintén bajnoki címre pályázó Pécs viszont nyert 4:0-ra a Honvéd II ellen. Az élmezőny harmadik tagja, a Videoton II is győzni tudott, a Kozármislenyt 2:0-ra verte meg. A lista utolsó helyezettje, a Kaposvölgye otthon 3:0-ra kapott ki a kiesés ellen menekülő Barcstól. A Baja a Győri ETO II-t simán két vállra fektette (3:0), ahogy a Budaörs idegenben a Ferencváros II-t (0:2).