Foci

2012.04.16. 13:17

Tanulhatott a csapat - A veszprémiek színvonalas futsalfinálét rendeztek

Veszprém - Távol volt a bravúrtól a veszprémi futsalcsapat, amely percekre sem tudta megszorongatni NB I-es vetélytársát a Magyar Kupa négyes döntőjének első napján. A trófeát a Berettyóújfalu csapata hódította el.

A Veszprém Aréna adott otthont a futsal Magyar Kupa négyes döntőjének, a sorozat címének sorsa idén először dőlt el ilyen rendezvény keretében. Az alig egy esztendeje alakult 1. Futsal Club Veszprém nagy tettet végrehajtva kvalifikálta magát a legjobb négy közé, ahol három NB I-es csapattal kellett szembenéznie. Pontosabban csak eggyel, hiszen a szombati elődöntőben az élvonal második helyén álló Berettyóújfalu simán kiejtette Németh Gábor alakulatát. De ne szaladjunk ennyire előre! A kétnapos eseményen a hivatalos mérkőzések mellett több program is csábította az érdeklődőket, akik jöttek is szép számmal, szombat estére körülbelül ezren foglaltak helyet a lelátókon.

A legtöbb néző számára ez a rendezvény egyfajta ismerkedés volt a megyénkben még viszonylag ismeretlen sportággal, a házigazda klub elsődleges célja is az volt, hogy népszerűsítse a futsalt. Az arénába kilátogatók barátságos tornák és gálameccsek mellett különböző bemutatókat is láthattak, utóbbiak közül különösen a pomponlányok és a brazil táncos hölgyek fellépése nyerte el a tetszést.  Nemcsak táncoló, hanem futsalozó hölgyek is pályára léptek a csarnokban, mert a női Magyar Kupa-finálét is itt rendezték meg.

A férfiak első elődöntőjében, szombat délután a bajnoki és kupacímvédő Rába ETO találkozott az NB I-es középcsapatnak számító Újszegedi TC-vel. A győriek magabiztos sikerrel jutottak a fináléba, ahogyan az esti meccsen a Berettyóújfalu is. A veszprémiek az esélytelenek nyugalmával léphettek volna pályára a profik ellen, ehelyett  kapkodtak és sokat hibáztak, amelynek nagyarányú vereség lett a vége. A vasárnap esti fináléban a Rába ETO nem tudta megvédeni címét. A hatalmas akarattal küzdő, korábban esélytelenebbnek tartott Berettyóújfalu simán nyert. A győriek görcsösen, gyengén játszottak, így az alföldi drukkerek kiütéses sikert ünnepelhettek a végén.

Eredmények, férfiak, elődöntők: Rába ETO-Újszegedi TC 7:4 (2:2). Gólszerző: Dos Santos, Dróth 3, Martins, Al-Ioani, Bitó (öngól), illetve Tóth 4.
MVFC Berettyújfalu-1. FC Veszprém 14:1 (5:0). Gólszerző: Da Silva 2, Nagy T. 3, Melo 2, Trencsényi, Lovas 2, Szabó, Rábl, Pálfi (öngól), Véber (öngól), illetve Pálfi.
A fináléban: Rába ETO-Berettyóújfalu 0:4 (0:1). Gólszerző: Da Silva 2, Melo, Gál.

Nők, Magyar Kupa-döntő: Kiskunfélegyháza-Universum Aramis 1:2.