2012.11.07. 21:46

Bajnokok Ligája: a Bayern kiütéses győzelme, a Barca meglepő veresége

Szerdán újabb nyolc mérkőzést rendeztek a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában.

Napló Online

A Chelsea úgy nyert 3-2-re az ukrán Sahtar Donyack ellen, hogy a címvédőhöz a 81. percben beállt Victor Moses a 94. percben talált be a narancs-feketék hálójába.

Ennél jóval simábban alakult a Bayern Müncheni fellépése a francia Lille ellen, hiszen már a 33. percben 5-0 volt a bőrnadrágosoknak, s akkor Claudio Pizarro már túl is volt igaz, nem klasszikus - mesterhármasán. A Münchenbe visszatérő perui csatár a BL történetének negyedik leggyorsabb háromgólos csomagját szállította.

Az FC Barcelona viszont nem járt sikerrel, sőt, a lekisebbek között emlegetett Celtic vett el tőlük három pontot. A Katolikusok imái meghallgatásra találtak, s fényes győzelmet arattak a gránátvörös-kékek fölött. A katalánok 85,3 százalékban birtokolták a labdát...Amíg a Barcelona csak szépíteni tudott a 90. percen túl, a Manchester United akkor biztosította be győzelmét a Braga otthonában. Ráadásul a 81. minutumban még egy gólos hátrányban voltak.