Foci

2014.04.13. 17:00

Bravúros balatonfüredi futball

Megyei körkép - Az NB III-as labdarúgó bajnokságban a BFC bravúrosan nyert, a VFC viszont pechesen kapott ki.

Novothny Ottó

Győr II _Balatonfüred

1:2 (0:2)

Győr, 100 néző. V.: Jakab. Győr: Horváth - Nagy B. (Szabó B. 85.), Lenzsér (Szabó L. 46.), Medgyes, Nagy Á. - Mervó, Illés, Matetits (Mayer 46.) - Kozma, Vankó, Farkas. E.: Jákl Antal. BFC: Filipánics - Krén, Bognár, Bieder, Szöllőskei - Somogyi, Papp, Nyári - Füredi, Osváth (Nemes 81.), Czafit (Kocsis 59.). Edző: Pető Tamás.

Gólszerző: Medgyes 64., ill. Nyári 16., Czafit 33. perc.

Kiálll.: Somogyi 87. perc.

A 16. percben szöglet után Nyári fejelt a hálóba, 0:1. A 33. percben labdaszerzés után Czafit rávezette a kapusra a labdát, elhúzta mellette és szép gólt lőtt, 0:2. A 64. percben szabadrúgásból Medgyes 20 méterről lőtt a bal felsőbe, 1:2. A 87. percben második sárga lapot kapott Somogyi, mehetett zuhanyozni.

Pető Tamás: - Az első félidei játékunk alapján teljesen megérdemelten nyertünk.

A veszprémiek (fehérben) biztatóan teljesítettek, de kikaptak (Fotó: Zwicker Tamás)

Újbuda_ Veszprém

1:0 (0:0)

Újbuda, 100 néző. V.: Brezovai. Újbuda: Váradi - Sajó (Bruckner 46.), Szilasi, Huszty, Varga - Laki, Khiesz, Kovács - Németh, Turi, Kollár (Marton 73.). Edző: Kenyó Zoltán. VFC: Kádár - Hanák, Garai, Császár, Kuti - Hevesi-Tóth, Burcsik (Zsély 86.), Ács (Ónodi 80.) - Nácsa, Pavlitzky, Czvetkó (Kovács 73.). Edző: Simon Attila.

Gól: Kovács 73. perc.

A 73. percben Kovács 35 méterről szánta el magát lövésre és a labda utat talált a kapuba, 1:0. A veszprémiek az első félidőben kapufát is rúgtak és végig kezdeményezőbbek voltak, a hazaiak szerencsés góllal nyertek.

Simon Attila: - Bátor, kezdeményező játékkal veszítettünk, úgy, hogy ellenfelünk egyet rúgott kapura.