2012.06.23. 20:43

EB 2012 negyeddöntő: Meg sem izzadtak a spanyolok a franciák ellen

A címvédő és világbajnok spanyol labdarúgó-válogatott 2-0-ra nyert a francia csapat ellen a lengyel-ukrán közös rendezésű Európa-bajnokság szombati negyeddöntőjében.

MTI

Vicente del Bosque, a spanyolok szövetségi kapitánya visszatért a nyitófordulóban az olaszok ellen alkalmazott, klasszikus befejező csatár nélküli felálláshoz, míg Laurent Blanc a védekezés megerősítéséért Nasrit hagyta ki a kezdőből.

A spanyolok szokásukhoz híven rendkívül magabiztosan tartották a labdát, és a 100. válogatottságát ünneplő Xabi Alonso góljával viszonylag korán meg is szerezték a vezetést. A félidő túlnyomó részében "lenyelték" a labdát, a franciák helyzetig sem jutottak.

A játék képe a fordulást követően sem változott, a spanyolok nem erőltették a támadásokat, inkább csak a középpályán járatták a labdát, a franciák pedig nem tudtak komoly gólszerzési lehetőséget kidolgozni. A végeredményt Xabi Alonso már a 90 perc lejárta után állította be tizenegyesből.

A spanyol válogatott, amely története során először győzött tétmérkőzésen a franciák ellen, szerdán a donyecki elődöntőben a portugál csapattal mérkőzik a döntőbe kerülésért.

Negyeddöntő:

Spanyolország-Franciaország 2-0 (1-0)

Donyeck, 45 ezer néző, v.: Nicola Rizzoli (olasz)

gólszerző: Xabi Alonso (19., 91., a másodikat 11-esből)

sárga lap: Ramos (31.), illetve Cabaye (42.), Menez (76.)

Spanyolország: Casillas - Arbeloa, Ramos, Piqué, Alba - Xavi, Busquets, Xabi Alonso - Silva (Pedro, 65.), Fabregás (Torres, 67.), Iniesta (Cazorla, 84.)

Franciaország: Lloris - Réveillere, Rami, Koscielny, Clichy - Debuchy (Menez, 64.), Cabaye, M'vila (Giroud, 79.), Malouda (Nasri, 65.), Ribéry - Benzema

I. félidő:

19. perc: Iniesta szöktette a bal oldalon felfutó Jordi Albát, ő tökéletesen ívelt a hosszún érkező Xabi Alonso elé, a Real Madrid középpályása pedig senkitől sem zavartatva a kapu jobb oldalába fejelt (1-0).

II. félidő:

90. perc: Pedro tört be a 16-oson belülre, hátulról szabálytalankodtak vele szemben, a büntetőt Xabi Alonso a kapu jobb oldalába lőtte (2-0).