2012.11.11. 17:30

NB III: feltette a koronát őszi produkciójára a BFC

Megyei körkép - A Pápa kikapott, a Füred nyert a labdarúgó NB III Bakony-csoportjának őszi zárókörében.

Munkatársainktól

Pápa II_Újbuda
0:1 (0:0)

Pápa, 150 néző. V.: Móri. Pápa II: Nacsa - Enyingi, Németh, Tóth, Molnár, Grőber (Király), Horváth T., Somogyi, Horváth Cs. (Baldauf), Páli (Kovács), Venczel. Edző: Nagy Mihály. Újbuda: Váradi - Lókai, Khiesz, Rajnay, Kovács D., Lettrich, Varga, Kun, Huszty (Kovács N.), Németh, Székely. Edző: Kenyó Zoltán.

Az 55. percben jogtalan szabadrúgás után a kapu elé került a labda, amely egy újbudai támadó kezéről pattant Németh elé, aki nem hibázott, 0:1.

Jó iramú, ám helyzetektől mentes mérkőzést vívott a két csapat. Komoly játékvezetői hiba döntötte el a meccset.

Jó: Venczel, Grőber, Király, Horváth T., ill. Varga, Kun, Németh.

Nagy Mihály: - Hiába futballoztunk nagy fölényben, nem tudtunk profitálni belőle.

Csorna_Balatonfüred
0:5 (0:2)

Csorna, 300 néző. V.: Tuczai. Csorna: Lőre  - Nagy, Fehér, Mondovics (Ködmön), Gál (Kiss A.), Dorogi, Kiss M. (Maidics), Véghelyi, Jakab, Csonka, Sarus. Edző: Varga Péter. Balatonfüredi FC: Filipánics - Krén, Szabó, Bognár, Tóth, Boromisza G., Boromisza D. (Babik), Tatai, Benedek (Klauz), Simon (Kovácsfi), Kovács. Edző: Pető Tamás.

A 3. percben Tóth szabadrúgása után Benedek szép mozdulattal sarkalt a kapuba, 0:1.

A 29. percben egy nagyszerű füredi támadás végén Tatai lövését Lőre bravúrral ütötte ki, Benedek passzolta vissza a kipattanót Kovácsnak, aki a hálóba lőtt, 0:2. A 49. percben Tóth bal oldali szabadrúgása után a bizonytalankodó védők között Benedek nyolc méterről lőtt a kapuba, 0:3. A 84. percben Tatai remek indítása után Kovács 16 méterről bombázott a hosszú felső sarokba, 0:4. A 86. percben Klauz indítása után a kilépő Babik 16 méterről volt eredményes, 0:5.

A Füred ott folytatta, ahol a múlt héten abbahagyta, kiváló csapatjátékkal nyert.

Jó: Fehér, Dorogi, Lőre, ill. mindenki.

Pető Tamás: - Feltettük a koronát őszi teljesítményünkre.