Foci

2014.10.05. 16:38

Nyolc forduló után nyeretlen a Veszprém

Hazai körkép – A labdarúgó NB III nyugati csoportjában a két Veszprém megyei résztvevő közül csak a Balatonfüred tudott egy pontot szerezni. A Veszprém megint kikapott, és győzelem nélkül a tabella utolsó helyén szerénykedik.

Rákosmenti KSK–VFC
1:0 (1:0)

V.: Görög. Rákosmenti KSK: Komora – Bakonszegi, Páles, Horváth, Ferkó (Mohácsik) – Törőcsik (Csepregi), Dara, Bojtor, Hollauer – Szabó , Erős (Honti). Edző: Halgas Tibor.

Veszprém FC: Kádár – Hanák, Garai, Császár, Kuti (Bolla) – Zsély (Simon A.), Németh, Nagy, Burcsik (Tóth) – Skriba, Pavlitzky. Edző: Simon Attila.
Gólszerző: Bojtor 31.

A 31 percben jobb oldali hazai támadás és beadás után Bojtor fejelt a vendégvédőket megelőzve a kapu közepébe, 1:0.

Ellentétes félidők végén megérdemelten szerezte meg a három pontot a hazai együttes. A Veszprém gyatra helyzetkihasználása miatt maradt alul.

Simon Attila: – Jobban teljesítettünk, mint eddig bárhol. Idegenben rúgtunk egy szabályos gólt, sok helyzet kimaradt, mellesleg, ha nekünk egyszer így vezetnek a játékvezetők, elnézést fogok kérni az ellenfél edzőjétől!

III. Ker. TVE–BFC
2:2 (1:0)

Budapest, 200 néző. V.: Brezovai. III. Kerületi TVE: Kondor – Tóth (Horváth L.), Pálfalvi, Filó, Lóska – Szikes, Kocsis M. (Kocsis B.), Móczó, Kaszai – Bartha, Hegybányai. Edző: Varga László.

Balatonfüredi FC: Filipánics – Domján, Kovács Sz., Bognár, Füredi (Szántó) – Simon, Szabó, Kocsis G., Balogh – Czafit (Kovács
Á.), Szűcs (Csik). Edző: Pető Tamás.

Gól: Kaszai (31.), Horváth L. (91.), ill. Balogh (73., 75.). Kiállítva: Kovács Sz. (66.).

A 31. percben Kovács szerelését büntetővel honorálta a játékvezető, Kaszai 11-esét Filipánics kiütötte, Bartha visszaívelését, az egyértelmű lesen maradt Kaszai az üres kapuba fejelte, 1:0.

A 73.percben Czafit bal oldali beadását Balogh csúsztatta a hosszú sarokba, 1:1.

A 75.percben Kocsis ívelt a kapu elé és Balogh a bal felső sarokba fejelt, 1:2.

A 91.percben egy előreívelésből lecsorgó labdát Horváth 10 méterről a rövid sarokba lőtt, 2:2.

A BFC hatvan percig feledhető teljesítményt nyújtott, emberhátrányba kerülve viszont lefocizta ellenfelét. A III. Kerület csak nagy szerencsével tudott pontot menteni.

Pető Tamás: – Gratulálok a fiaimnak, nagyot küzdöttek. Azt gondolom, kis szerencsével akár nyerhettünk volna.