2007.08.13. 02:26

Országos focikupa

Megyei körkép - A labdarúgó Magyar Kupa első fordulóját rendezték meg. Az országos főtáblán hét Veszprém megyei futballcsapat lépett pályára, négy jutott tovább.

Dallos Zsuzsa

Külsővat-FC Táp2:5 (1:0)Külsővat, 150 néző. V.: Molnár. A hazai csapatot a lelkesedés segítette, a jobb erőkből álló vendégcsapat megérdemelte a győzelmet.

Dörögdi SE-Andráshida0:1 (0:0)Taliándörögd, 300 néző. V.: Becséri. Az első félidőben kiegyenlített játék volt, a másodikban a jobb erőben lévő magasabb osztályú ellenfél egy góllal győzött.

Ajka-Padragkút-Teskánd1:2 (1:0)Ajka, 400 néző. V.: Molnár. Az első félidei jó játék és kihagyott helyzetek után a másodikban az ellenfél két helyzetéből két gólt rúgott és megfordította az eredményt.

Ajka Kristály-Polgárdi2:0 (2:0)Ajka, 100 néző. V.: Szabó. Az első félidei agresszív játékkal sikerült beállítani a megérdemelt továbbjutást jelentő eredményt.

Barbacs-Úrkút2:4 (1:4)Barbacs, 500 néző. V.: Kolonics. A lelkes hazaiak ellen Szakács mesterhármasával és Szűcs góljával magabiztosan győzött a vendégcsapat.

S.-kövesd-Nemesszalók2:3 (2:2)Sopronkövesd, 200 néző. V.: Sokori. Jó iramú mérkőzésen a hazai csapat az első játékrészben alaposan kihajtotta magát, így a második fél-időben a vendégek föléjük kerekedtek.

Pókaszepetk-Veszprém FC0:4 (0:1)Pókaszepetk, 150 néző. V.: Szabadfi. Végig a vendégek akarata érvényesült, a hazaiak gólhelyzet kidolgozásáig sem jutottak el.

A Balatonfüred-Móri SE összecsapás az időjárás mi- att használhatatlan pályán elmaradt.