profi

2018.01.28. 12:45

Győzött Federer!

Legyőzte a horvát Marin Cilicet.

Roger Federer megvédte címét és 20. Grand Slam-trófeáját szerezte meg, miután az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi egyesének vasárnapi döntőjében 6:2, 6:7 (5-7), 6:3, 3:6, 6:1-re legyőzte a horvát Marin Cilicet.

Roger Federer megvédte címét és 20. Grand Slam-trófeáját gyűjtötte be, miután az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi egyesének vasárnapi döntőjében 6:2, 6:7 (5-7), 6:3, 3:6, 6:1-re legyőzte a horvát Marin Cilicet.

Az előző kilenc találkozójukból csak egyet elvesztő svájci sztár rögtön elvette ellenfele adogatását, majd 4:0-ra elhúzott, és 24 perc alatt szettelőnybe került. A 29 éves Cilic a folytatásban rákapcsolt, és a rövidítésben a harmadik játszmalabdáját értékesítve kiegyenlített. A harmadik szettben a 36 éves Federer 3:2-nél brékelt, és szűk két óra elteltével ismét szettelőnyben volt.

A horvát azonban nem adta fel, és kilátástalan helyzetben 1:3-ról sorozatban öt gémet nyerve, ellenállhatatlan játékkal ismét kiegyenlített. A döntő szett aztán a svájci feltámadását hozta, aki két brékkel megtörte Cilic ellenállását, így végül 3 óra 3 perc elteltével ő ünnepelhetett.

A 96. tornagyőzelmét megszerző Federer 2004, 2006, 2007, 2010 és 2017 után hatodszor nyert Melbourne-ben, utolérve az eddig egyedül csúcstartó Novak Djokovicot. Egyben begyűjtötte pályafutása 20. Grand Slam-trófeáját, tovább javítva saját rekordját a férfi mezőnyben.

Borítókép: MTI/EPA/Lukas Coch