Rövidpályás úszó Eb

2021.11.02. 11:30

Jakabos holtversenyben a legjobb idővel döntős

Jakabos Zsuzsanna holtversenyben a legjobb idővel jutott az esti döntőbe 400 méter vegyesen a Kazanyban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság keddi nyitónapján.

A győriek 32 éves versenyzője 4:34.76 perccel került a fináléba, míg Szabó-Feltóthy Eszter a 10. (4:38.55), Mihályvári-Farkas Viktória pedig egy századdal rosszabb eredménnyel a 11. helyen zárt.

Férfi 400 méter gyorson Betlehem Dávid 3:45.56 perces egyéni csúccsal a 17. helyen végzett, míg női 50 méter gyorson Ugrai Panna 25.03-mal a 25., Pádár Nikoletta 26.01-gyel a 42. lett.

A tokiói olimpián 200 méter pillangó arany-, 100 méteren ezüstérmes Milák Kristóf először 50 méter háton ugrott medencébe, itt egy könnyed, 23.91 másodperces idővel, összesítésben a 14. eredménnyel jutott az elődöntőbe, míg 100 méter pillangón 50.39 másodperccel ötödikként biztosította helyét az esti programban. Utóbbi számban még két magyar volt érdekelt, Kós Hubert 51.83-mal a 21. lett, Szabó Szebasztián viszont 50.47 másodperces idővel, hetedikként továbbjutott.

A reggeli program utolsó számában, női 800 méter gyorson két magyar úszó szerepelt, Késely Ajna 8:29.81 perccel hetedikként jutott a szerdai fináléba, míg Fábián Bettina 8:35.06 perccel a 11. lett.