2025.07.06. 04:30
Brutális hőség és zivatarok Veszprém térségében
Ma ismét extrém meleggel kell számolni.
Veszprém térségében, ahol a délutáni órákban akár 39 fokig is emelkedhet a hőmérséklet. A délelőtti napsütésben gyorsan forrósodik a levegő, de a délután folyamán egyre több gomolyfelhő képződik, főként délnyugat felől.

Forrás: Pexels-illusztráció
Veszprém térségében ismét tombol a nyár
A forróságot az északnyugati tájakon – így Veszprém környékén is – hirtelen kialakuló záporok, zivatarok enyhíthetik, de ezek csak átmeneti felfrissülést hoznak. A viharokat helyenként erős szél és intenzív villámlás is kísérheti, így érdemes figyelni az aktuális riasztásokat.
A hőség komolyan igénybe veszi a szervezetet, különösen az idősek, kisgyermekek és krónikus betegek számára lehet megterhelő. A szakemberek arra kérnek mindenkit, hogy kerüljék a közvetlen napfényt 11 és 15 óra között, fogyasszanak elegendő folyadékot, és lehetőség szerint klimatizált helyen tartózkodjanak - a köpönyeg.hu előrejelzése alapján.