Rekordszámú induló a locsolófutáson

2023.04.14. 17:00

Kétéves volt a legfiatalabb futó

Rekordszámú futó állt rajthoz az idei húsvéti Locsolófutáson, 148 induló nevezett gyermek és felnőtt kategóriában összesen.

Tóth B. Zsuzsa

Rekordszámú nevező volt az idei balatonedericsi Locsolófutáson

Forrás: önkormányzat

A 31. alkalommal megrendezett programon a gyerekek nyuszifutásán, 500 méteres távon három korosztályban nevezhetett az 59 versenyző. A legfiatalabb a kétéves Vass Zsombor volt, aki kategóriája harmadik helyezettje is lett. A legidősebb futó a 75 esztendős Illés Károly volt idén. A felnőttek háromezer és kilencezer méteren mérettettek meg, négy-négy korcsoportban a nők és a férfiak. A leggyorsabb helyi nevező Tordainé Bacsics Brigitta, valamint Illés Mátyás volt. Az esemény abszolút győztese kilenc kilométeres távon Buglos Flóra és Szennyai Dorián lett.

A verseny mellett az érdeklődőket nyuszisimogató és gyerekfoci is várta.