2025.02.09. 19:00
Hogyan lehetünk a saját életünk bajnokai? Élsportolók őszintesége segít ebben (podcast)
Legyél az életed bajnoka! – ezzel a címmel hív színpadra kézilabdázót, labdarúgót, olimpikonokat Vörös Roland. Beszélget velük. Életük fordulatai – ha őszintén megnyílnak – jobban segíthetnek a közönség soraiban ülőknek a hétköznapi életstílus alakításában, mint a jó tanácsok felsorolása. Lelkünk táplálkozhat a már elkezdődött beszélgetéssorozat révén a Keleti-Bakonyban.
Manapság a közösség hiánycikk – legfőképp ez ösztönözte Vörös Rolandot, a Közösen Egymásért Civil Egyesület elnökét, amikor a Legyél az életed bajnoka! beszélgetéssorozatot kiötlötte. A Veol podcastadásában elmondta, hogy az olimpikonok, az élsportolók nehézségei, örömei hogyan segíthetnek másoknak egy olyan életstílus megtalálásában, amely révén könnyebbnek érzik a küzdelmes életszakaszokat is. A karrier szintén rendre szóba kerül a színpadra szólított kézilabdázóknál, labdarúgóknál a beszélgetés során, életünk volt-nincs élményei szintén.

Fotó: Grnák László/Nemzeti Sport
Életstílus – kézilabdázó, labdarúgó a színpadon
A Legyél az életed bajnoka! első rendezvényét Hajmáskéren tartották meg, a következő a tervek szerint Litéren lesz és más településekre is szeretnék a szervezők elvinni beszélgetős alkalmaikat, amelyeken a közönség soraiban ülők is kérdezhetnek. A lelkünk táplálkozhat így, ha igazán megnyílnak, őszintén mernek kételyeikről, nehéz döntéseikről is beszélni a sportolók, a meghívott vendégek, akik között a későbbiekben művészek is lehetnek. Ám az őszinteség miatt nem kell aggódnunk Vörös Roland szerint, az első alkalom és az eddigi visszajelzések épp ennek az ellenkezőjét igazolták.

Fotó: Mirkó István/Nemzeti Sport
Tilinger Tamara volt válogatott kézilabdázó az első beszélgetés meghívottjaként azokról az érzelmi mélységekről is beszélt, amiket akkor élt át, amikor leküzdötte daganatos betegségét. A találkozó a házigazdát megerősítette abban, hogy bármennyi nehézség van is életében, érdemes a pozitívumokat megtalálni a mindennapokban. Ez a gondolat jelentett neki a beszélgetés során leginkább töltekezést, ezt úgymond elvitte magával otthonra, a közönség soraiban ülőkhöz hasonlóan.

Fotó: Rimányi Zita/Napló
Tamarának egyébként rengeteg térdműtétje volt, és eljött az az operáció is, ami után úgy döntött, visszavonul. Vörös Roland is volt sportoló, neki is volt súlyos sérülése, tudja, a lelki felépülés sokszor nehezebb ilyenkor, ha vissza akar térni a sportoló a pályára.
A lényeg az, hogy az élsportolók történetei az élet számos területére vonatkozóan szolgálhatnak tanulságokkal.
Akik még nem találták meg a saját útjukat vagy nem éreznek magukban kellő önbizalmat, esetleg egyszerűen csak szórakozni szeretnének, azoknak mind ajánlható a beszélgetéssorozat.
Kaphatunk egy-egy olyan gondolatot, amely a saját életünkben jelent inspirációt.
Akkor is, amikor Disztl Péter magyar labdarúgó, kapus lesz majd a vendég, mert vele már tárgyalnak erről a szervezők. Vörös Roland szerint igazán őszinte, nyílt szívű ember, és nem kerüli ki a kényes kérdéseket a focista, aki korábban többször védte a magyar labdarúgó-válogatott kapuját.
Veol podcast
- Másokért vállalják a veszélyt: egy önkéntes tűzoltó munkája
- Jubileumok bűvöletében – Interjú Nagy Klaudiával, a Balatonfüred Kulturális Nonprofit Kft. igazgatójával
- Az internet tele van veszélyekkel, de mi tehetünk ellenük
- Az ellenféltől és a szurkolóktól sem ijedt meg az ajkaiak tinédzser focistája
- Eltűnt a legendás cseszneki fegyvertár (podcast, videó)