Reagáltak a történtekre

2025.03.20. 16:06

Az országgyűlési képviselők véleménye a füstbombázásról

Az Országgyűlés 136 igen szavazattal elfogadta a gyülekezési jogról szóló 2018. évi LV. törvénynek a gyermekek védelmével összefüggő, valamint az ehhez kapcsolódó törvények módosításáról szóló javaslatot, mely szerint a jövőben már nem lehet megtartani a Pride felvonulást. A szavazást a Momentum képviselői füstgyertya meggyújtásával próbálták megzavarni.

A szavazás előtt a momentumosok a karzatról papírokat szórtak az ülésterembe. Bedő Dávid, Lőcsei Lajos, és a Momentum támogatását élvező, de függetlenként politizáló Hadházy Ákos füstgyertya gyújtásával provokált és azt kiabálták, hogy „nem hagyjuk” – írja a Magyar Nemzet

Füstgyertya gyújtással tiltakozott a Momentum
Füstgyertya gyújtással tiltakozott a Momentum
Fotó: Kocsis Máté/Facebook

Az országgyűlési képviselők véleménye a füstgyertyabotrányról

Kontrát Károly országgyűlési képviselő megkeresésünkre így reagált az incidensre: „Én katonaviselt ember vagyok, de magam is megrettentem ettől a váratlan támadástól, mivel ez egy támadás volt a magyar demokrácia és a jogállam ellen. Én ezt elítélem, elfogadhatatlan a Parlamentben ilyen támadást végrehajtani.” Kontrát Károly egy videót is megosztott a Facebook-oldalán, ahová azt írta: „A parlamentben pirotechnikai eszközzel, zárt térben mérgező füsttel próbálták megakadályozni a mai szavazást. A COVID-ot súlyosan megszenvedő barátom, képviselőtársunk, Bányai Gábor sürgős orvosi ellátást kapott, ezúton is jobbulást kívánok! Mi lesz a következő?”

Az ülésteremben jelen volt Kovács Zoltán országgyűlési képviselő is, aki mélységesen elítélte a balliberális képviselők példátlan akcióját. Ennek nincs helye az Országgyűlésben – szögezte le Kovács Zoltán. – A szinte mérhetetlen Momentum képviselői akcióztak, mert mással nem tudják felhívni magukra a figyelmet, veszélyeztetve képviselőtársaink egészségét, gondolok itt különösen Bányai Gáborra, aki több mint 100 napot töltött a COVID alatt lélegeztetőgépen, nyolcvanöt napon át volt kómában, közben kétszer megállt a szíve, újra kellett éleszteni és hatvannyolc napra műtüdőre került. Hozzá orvost is kellett hívni, szerencsére azóta jobban van. Az ember azt gondolná, hogy nincs lejjebb, de úgy látszik, mégis van – mondta a képviselő, aki bízik benne, hogy a rendbontó képviselőkre szankciók várnak.

Dr. Hegedűs Barbara országgyűlési képviselőt megdöbbentette és felháborította az eset. Szerkesztőségünknek azt nyilatkozta a képviselők nagyon veszélyes tettet követtek el, ugyanis zárt térben gyújtották meg a füstgyertyákat, ami miatt Bánya Gergőt rosszul is lett, rajta az orvosoknak kellett segíteni. Szerinte nagy felelőtlenség volt a Momentum részéről ez a lépés, mivel sokak testi épségét sodorták veszélybe. Ez nem méltó a Parlamenthez. Azt mondta, a többi ellenzéki képviselő szintén elítélte a Momentum viselkedését. Bízik benne, hogy a ház elnöke méltó büntetést fog kiszabni az elkövetőkre. A parlament az értelmes viták helye, ahol érveket lehet ütköztetni és nem a másik testi épségét veszélyeztetni. A Momentum tette méltatlan volt az Országgyűléshez és azokhoz az emberekhez, akik a magyar emberek érdekeit képviselik. 

Ovádi Péter országgyűlési képviselő megkeresésünkre így reagált a Momentum tettére: „Megdöbbenéssel tapasztaltam azt a felelőtlen és veszélyes akciót, amely során a baloldal füstgyertyákat gyújtott az Országházban. Ez a cselekedet nemcsak az Parlament méltóságát sértette meg, hanem közvetlen veszélyt jelentett párt- és képviselőtársamra, Bányai Gáborra is – aki a COVID-járvány idején élet-halál harcot vívott és a klinikai halálból tért vissza közénk –, hiszen mindössze néhány méterre tartózkodott az esettől és a füst következtében sürgős orvosi ellátásra szorult. Ez az eset jól mutatja, milyen súlyos következményekkel járhat egy ilyen felelőtlen akció. Arról nem is beszélve, hogy az Országház, amely nemcsak a törvényhozás színtere, hanem történelmi jelentőségű műemlék is, szintén károsodott a színes füst hatására. Sajnálatos, hogy a baloldal parlamenti tevékenysége egyre inkább a politikai kultúra határait feszegeti. Felháborító, hogy akik ezt az akciót elkövették, végül maguk menekültek ki az általuk keltett káoszból, nem vállalva tetteik következményeit. Fontos, hogy világossá tegyük: elég volt! A Parlament nem csatatér, hanem a demokratikus vita és a törvényalkotás színtere.”

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában