2025.03.19. 15:30
Mi már tudjuk, hogy mikor nyit a balatonfüredi benzinkút
Március 17-től néhány napra leállt a kiszolgálás a balatonfüredi MOL-töltőállomáson, ahol kötelező karbantartási munkálatok zajlanak. A MOL szerint a cél a biztonságos működés fenntartása, és az is kiderült, hogy a kútra mikor térhetnek vissza az autósok.
A MOL sajtóosztályának tájékoztatása szerint a balatonfüredi töltőállomáson a jogszabályok által előírt tartályszerkezet-vizsgálatot és tisztítást végzik. Ez az eljárás tízévente kötelező, és célja, hogy biztosítsa az üzemanyag-tárolók megfelelő állapotát, ezzel garantálva a zavartalan és biztonságos üzemelést.

Forrás: Illusztráció: szon.hu
„Erről nagykereskedelmi partnereinket előre értesítettük, az esedékes munkálatokról pedig a helyszínen kihelyezett molinó tájékoztatja a vásárlókat” – áll a MOL válaszában.
Miért pont most zárt be a MOL-kút?
A karbantartás időzítését sem bízták a véletlenre: a MOL szerint fontos volt, hogy a szezonon kívül kerüljön rá sor, minimalizálva a forgalomra gyakorolt hatást. Balatonfüred a nyári időszakban kiemelten forgalmas, így a turisták rohama előtt elvégzett munkálatok kevesebb kellemetlenséget okoznak a helyi autósoknak.
Mikor nyit újra?
A töltőállomás a tervek szerint március 21-én, késő délután nyit ki újra, és a megszokott módon várja a vásárlókat.