2025.04.23. 13:30
Szoboszlai találkozhat a következő pápával!
Vincent Nichols, akit 2014-ben bíborossá avattak, egykor gyakran feltűnt az FC Liverpool mérkőzésein. A 79 éves lelkész lehet az elhunyt Ferenc pápa utódja.
A Liverpoolban született Vincent Nichols bíboros az esélyesek között van a pápai tisztség betöltésére – írja a Daily Star. A brit lap szerint Nichols elkötelezett Liverpool-szurkoló, korábban rendszeresen megfordult a csapat stadionjában, és saját elmondása szerint éppen az Anfield Road légköre segítette őt abban, hogy rátaláljon papi hivatására.

Forrás: WPA Pool
Vincent Nichols focirajongó
A bíboros 2007-ben a The Timesnak nyilatkozva viccelődött: "Elmentem megnézni a Liverpoolt, ott álltam az Anfield Stadionban, és azt mondtam Istennek: 'Miért nem hagysz egyedül? Miért nem lehetek csak egy a tömegben?'" - fogalmazott Nichols, aki ezzel a Liverpool híres indulójára, a You'll Never Walk Alone-ra utalt.
A 79 éves Vincent Nichols több mint 55 éve áll a papság szolgálatában. Pályafutását szülővárosában kezdte, majd 2000-ben Birmingham érseke lett. 2009-ben nevezték ki Westminster érsekévé, ezzel az angliai és walesi katolikus egyház vezetőjévé, bíborosi rangot pedig 2014-ben kapott. Amennyiben őt választják Ferenc pápa utódjává, az új egyházfő akár az Anfield Roadon is találkozhat Szoboszlai Dominikkal, a Liverpool magyar labdarúgójával.