2025.05.11. 19:30
Segít vagy kémkedik utánunk a Google?
A Google egyre mélyebben belelát a felhasználók mindennapi életébe – olyan mértékben, ami sokak szerint már túlmegy a kényelmes és hasznos szolgáltatás határán, és inkább aggasztó adatgyűjtésnek tűnik - derül ki a Bors cikkéből.
Mint írják, az egyik ilyen fejlemény, hogy a Google az Android rendszerben bevezetett egy SafetyCore nevű funkciót, ami automatikusan átvizsgálja a telefonon található képeket, és kiszűri azokat, amelyek szerinte sértő vagy korhatáros tartalmakat tartalmaznak. Az ilyen képeket az üzenetküldő alkalmazás elhomályosítja, sőt akár a feladót is blokkolhatja. A Google ezt biztonsági céllal vezette be, de sokan problémásnak érzik, hogy a rendszer a telefon tulajdonosának engedélye nélkül kutat a magánképek között.

Forrás: Getty Images-illusztráció
Ehhez most egy újabb funkció is társult: a Google már a készített képernyőmentéseket is automatikusan elemzi. Mesterséges intelligenciát használ arra, hogy ezekből helyadatokat szűrjön ki – például, ha egy képernyőfotón szerepel egy étterem neve vagy egy kirándulóhely képe, akkor azt azonosítja és elmenti a Google Térkép alkalmazásba. A cél az, hogy a felhasználók könnyebben visszataláljanak ezekhez a helyekhez, még akkor is, ha nem könyvjelzőzték őket.
Megosztja a felhasználókat a Google új funkciója
Ez a funkció is megosztja az embereket: van, aki hasznosnak találja, más viszont úgy érzi, hogy ez már túl nagy belenyúlás a magánéletbe, főleg mivel a telefonon tárolt, privát képekről van szó, nem nyilvánosan megosztott tartalomról.