2025.06.22. 16:00
Mutatjuk, hogy mit szólnak a helyiek a balatonfüredi móló felújításához
Kora délután jártunk a balatonfüredi mólónál, ahol még mindig építési eszközök és kordonok állják el az utat. A balatonfüredi móló felújítása valóban a végéhez közeledik, de a helyszíni tapasztalatok alapján a látogatók számára még mindig nem egyértelmű, hogy a móló részben járható.
Bár a balatonfüredi móló felújítása a végéhez közeledik, a helyszín még mindig vegyes képet mutat. A burkolás és parkosítás már csak apró részletekben zajlik, azonban a móló környezete még mindig félig munkaterület, félig látványosság. A bejárat, vagy az útmutató tábla nem könnyen észrevehető, ezért a látogatók közül sokan megriadnak a látványtól, és inkább visszafordulnak.

Fotó: Fülöp Ildikó/Napló
Balatonfüredi móló: még nincs kész, de már érdemes kilátogatni
Egy a mólón dolgozó munkatárs elmondta, hogy az elmúlt időszakban érzékelhetően csökkent a forgalom. Többen visszafordulnak, amikor meglátják a munkaterületet – fogalmazott. A felújítás befejezése augusztusra várható, ami szintén befolyásolja a látogatói kedvet.
Egy a belvárostól távolabb élő helyi lakos így nyilatkozott: „Szerencsére messze lakom a zajtól, de őszintén szólva nem tudom, hogy meddig tartanak még a munkálatok. Kíváncsi vagyok, milyen lesz majd a végeredmény.”
A személyes tapasztalatok szerint a móló közepe már járható, ám a két oldalon még zajlanak a munkálatok. A bejárat szűk és kevéssé feltűnő, a körülötte lévő kerítések és építési eszközök pedig nehezítik a tájékozódást. „A hajózás zavartalanúl működik” feliratú tábla szinte elveszik a látványban, így sokan nem is veszik észre a lehetőséget.
Mindezek ellenére a móló látogatható, és érdemes élni a lehetőséggel. A móló végén kellemes pihenőhely várja az idelátogatókat, ahol jegeskávé mellett lehet megpihenni, vagy akár megvárni a sétahajót, amely különböző balatoni túrákat kínál
Újjászületik a balatonfüredi móló: már burkolják, utána jön a parkosítás
Fotók: Fülöp Ildikó/Napló