2024.12.06. 11:00
Kiállítás öregdiákok alkotásaiból
A sümegi Kisfaludy Sándor Gimnázium oktatástechnikusa, Benczik András ötlete nyomán a hangversenyterem kiállítóteremmé alakult. Az egykor az intézmény falai között tanulók és tanítók alkotásai, gyűjteményeik darabjai kaptak helyet a falakon egy különleges kiállítás keretében.
András támogatóként kérte fel az általa ismert egykori sümegi diákokat, hogy adományozzanak műveket az iskolának, hogy létrejöhessen az állandó tárlat, egy különleges kiállítás.

Fotó: szervezők
A kiállítás első darabjait Szöllősi Máté adta
A festőművész Nemesgulácson született, sümegi diák volt, első körben három festménye nyitotta az alkotások sorát, majd még hat képet adományozott. Mint vallotta, díjazta András elszántságát, hogy maradandót alkot. Közben András a közösségi médiában is közzétett egy felhívást, többen megkeresték ennek köszönhetően. A különleges galériában a képek mellett az alkotók életútját is feltüntetik. Egyre gyarapodott az öregdiákok festményeinek tárlata. Szabó Sarolta, a gimnázium volt tanárának hagyatékából ugyancsak sikerült alkotásokat szerezni a Mérnyei család segítségével, így a sümegi várat, a város régi és megújuló arculata jelenik meg a műveken, és a Balatont festő alkotó életútját is bemutatják a nyilvánosságnak.

Fotó: szervezők
Vitai Péter 1974-ben érettségizett a gimnáziumban, majd rajzot, földrajzot és németet tanított régi iskolájában. A kiállítás összeállításában szakmai segítséget nyújtott. Kiállított, különböző technikákkal készült képei között látható az Udvarbíró téren található szülői ház, és a kedvenc kutyája is.
M. Mester Katalin személyesen vitte el képeit, Gajár Hanna pedig a legfiatalabb kiállító, most fog érettségizni. Csemba Mária ugyancsak olvasta András felhívását és ajánlotta barátnőjét, Szelestey Ibolyát, aki Tapolcán él. A nyugalmazott tanárnő két képpel egészítette ki a galériát. Kovács Lehel a fiatalabb kiállítók közé tartozik, 1994-ben érettségizett, majd a Képzőművészeti Egyetemen szerzett diplomát. Németországban dolgozik, de megszervezte, hogy a Toszkán táj című festménye visszakerüljön volt iskolájába. A legrégebbi alkotás Bakoss Tibortól származik, az ismert magyar művész egyik tanulmányfestménye került a tárlatba. A kiállításon két olyan festőművész alkotása is szerepel, akik az 1920-30-as években tanítottak a gimnáziumban. Römer Camillo és Hann Ernő művésztanárok képei ezek. A napokban Gombás Ilona alkotása érkezik, ő 1941-ben érettségizett a Kisfaludyban. Kádár Sándor öregdiák szintén küldött egy képet az iskola, amelynek hangversenytermében több mint 30 festmény kapott helyet eddig.