NB I/B

2017.12.12. 19:32

Egyetlen pont jutott a megyei kéziseknek

A pályára lépők közül egyetlen csapat tudott pontot szerezni a férfi kézilabda NB I/B utolsó előtti fordulójában.

Az ajkai kéziseknek eddig nem sok sikerélményük volt a bajnokságban Fotó: Pesthy Márton

Százhalombatta-VKKFT20:20 (8:13)Százhalombatta, 150 néző. V.: Bán, Haskó. Veszprémi KKFT: Andorka – Szmetán P. 1, Kreisz 2, Tóth M. 2, Heiczinger, Márton 1 (1), Hári 3. Csere: Sneider (kapus), Füleki, Éles 9, Kovács, Árpási, Szöllőskei 1, Lovas 1, Haszilló. Edző: Vágó Attila.Nagyszerűen kezdett a veszprémi csapat: Andorka parádézott a kapuban, teljesen megbabonázta a hazaiakat, elöl pedig szép akciókkal ötgólos előnyt építettek a társak a szünetig.

Fordulás után sajnos megtorpantak a vendégek, egyedül Éles próbálta meccsben tartani csapatát. A Batta másfél perccel a lefújás előtt két góllal meglépett, de a VKKFT átállt hét a hat elleni játékra, és kis szerencsével sikerült pontot mentenie.PLER-BKSE U2024:20 (10:10)Pestszentlőrinc, 300 néző. V.: Medve, Tarnavölgyi. Balatonfüredi KSE U20: Andó – Orbán 2, Ág 1, Sárosi 1, Horváth L. 6, Varga M. 1, Vékony. Csere: Seprős (kapus), Németh 2, Máthé 4, Kis, Déber, Vágner, Turcsán, Határ 2, Szűcs 1. Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 10, ill. 10 percHétméteresek: 1/1, ill. 2/1Felváltva vezettek a csapatok az első félidőben, a feljutásra aspiráló hazaiak nem tudtak felülkerekedni a fiatal füredieken. Aztán a szünet után feljavult a PLER védekezése, s a hibákra kényszerí-tett balatoni csapat megakadt. Zsinórban hat gólt vágott a házigazda, amelyre egyetlen válasz sem érkezett (20:13). Óriási hajrát indított a BKSE, amely az 54. percre megközelítette ellenfelét (22:19), ám az utolsó pillanatokban Nagy Sz. duplája pontott tett a találkozóra.Szigetszentmiklós-KK Ajka39:24 (17:13)Szigetszentmiklós, 150 néző. V.: Hornyik, Zörgő.

KK Ajka: Komendánt – Ignácz 1, Gyimesi 2, Bajnóczi 8 (2), Erőss 2, Vadkerti 5, Bonyhá-di 4. Csere: Blázsovics, Horváth (kapusok), Fülöp 1, Huber, Zeitler D., Bárdos 1, Sinka. Edző: Hamar Zoltán. Kiállítások: 12, illetve 10 perc.Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2.A harmadik helyezett otthonában lépett pályára az ajkai csapat. Az első félidő 13. percéig kiegyenlített volt a mérkőzés, majd 6:5 után öt hazai gólra nem tudtak válaszolni a vendégek, így 11:5-re alakult az állás. Az ajkaiak nem adták fel a küzdelmet, a szünet előtt háromszor is betaláltak, így visszajöttek a meccsbe.

A térfélcserét követően ritmust váltottak a hazaiak és állva hagyták az ajkai együttest (22:16), majd újabb négy, gyors góllal gyakorlatilag el is dőlt a találkozó végkimenetele. A vendégek rengeteg technikai hibát vétettek, amit kihasznált a Szigetszentmiklós és tovább nőtt a különbség a két fél között (33:19). A végjáték már nem hozott változást, így biztos sikert könyvelhetett el a Szigetszent-miklós.

Az állás: 1. Vecsés SE ÉL-Team 22 pont, ..., 6. Veszprémi KKFT 12, 7. Balatonfüredi KSE U20 12, 8. Telekom Veszprém U20 12, ..., 13. KK Ajka 5.