Idei első tétmeccsükön továbbjutást ünnepelhettek

2018.01.31. 20:38

Csatát nyert a Füred

Izzasztó mérkőzésen van túl a BKSE, amely végig izgalmas, kemény meccsen vívta ki a továbbjutást szerdán a kézilabda Magyar Kupában.

Cegléd-BKSE 25:26 (13:10)

Cegléd, 400 néző. V.: Bacs, Bóna. Ceglédi KKSE: Pallag – Radovic 6 (4), Radnic 4, Borsos 7 (2), Grbovic 4, Juhász 1, Lászlai. Csere: Hódi 1, Szabó 2, Mojsilov, Müller, Imregi, Tóth, Megyeri, Aleksza, Csapi. Edző: Jakab László. Balatonfüredi KSE: Fazekas – Hornyák 8 (2), Kasparek 7, Debreczeni, Topic 7, Szita, Bóka 3. Csere: Bősz (kapus), Németh, Déber, Kancel, Varsandán, Karvatski, Semenov 1, Horváth, Máté. Edző: Csoknyai István.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 7/6, ill. 4/2.

Idei első tétmérkőzésén, a Magyar Kupában Cegléden lépett pályára a Balatonfüredi KSE. Remek hangulatban kezdődött a mérkőzés, a vendégeket is szépszámú szurkolósereg kísérte el.

Bősz Dániel fontos pillanatban védett hétméterest, a BKSE fordítani tudott Fotó: Penovác Károly

Eleinte fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán 2:2 után 7 a 6 elleni játékra váltott a a Füred. Ennek hatására a 16. percben 8:4-re vezetett a BKSE. A folytatásban azonban a kihagyott füredi ziccerek miatt kezdett zárkózni a Cegléd, amely a 20. percben utolérte a Balaton-partiakat, 8:8.

Kasparek egy hatalmas átlövéssel ismét vezetéshez juttatta a vendégeket, azonban a félidő hátralévő részében további helyzeteket és két hetes is rontott a BKSE. A jól védő Pallag és az agresszív ceglédi fal közreműködésével három gólos hazai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

Sok időt töltöttek az öltözőben a fürediek, akik bizonyára kemény szavakat hallottak mesterüktől. A csapat fel is zárkózott, majd felváltva estek a gólok, a 43. perc: 20:19-et mutatott az eredményjelző. A csereként beálló Bősz hétméterest fogott, ez fontos pillanat volt. A BKSE védekezése feljavult, majd – a végig jól játszót Topic és Hornyák vezérletével – 4:0-ás szériát produkált a vendégcsapat, 56. perc: 22:24. Az Európa-bajnokságról visszatért Kasparek is többször eredményes volt. Az utolsó percben 24:26 volt az állás, a végén a vendégek még szépítettek, de a továbbjutást nem tudták kivívni.

A BKSE a négyes döntőbe kerülésért majd az Eger-Tatabánya párharc győztesével játszik, hazai környezetben.

Csoknyai István: – Az első 10-15 percben jól játszottunk, majd magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Rengeteg helyzetet hibáztunk, elbizonytalanodtunk, rossz döntéseket hoztunk, s csak a hajrában sikerült a magunk javára fordítani a meccset.