nbiii

2018.01.31. 16:36

Öt gólt lőtt vendégének az ajkai csapat felkészülési találkozón

A szintén az NB III nyugati csoportjában szereplő Gyirmót II ellen játszott felkészülési mérkőzést az ajkai labdarúgócsapat szerdán.

FC Ajka-Gyirmót FC II 5:0 (3:0)

Ajka, 80 néző. V.: Lovasi. FC Ajka: Pokorni – Kalász, Csizmadia, Kovács, Pavitzky – Horváth, Nagy E., Oláh (Bakó, 76.), Illés (Markó, 61.) – Major, Vallejos. Edző: Kis Károly. Főleg az első félidőben játszottak óriási fölényben az ajkaiak, akik „természetesen” ezen a mérkőzésen is lőttek kapufát, Major találta el a lécet. A gólok remek támadások után születtek, ha a kapu előtt jobban koncentrál a hazai csapat, két számjegyű is lehetett volna az eredmény. A 25. percben Illés ugratta ki Majort, aki egy csel után 10 méterről a kapu közepébe gurított, 1:0. A 38. percben jobboldali támadásnál Illés visszasarkalt labdáját Horváth 12 méterről lőtte a léc alá, 2:0. A 40. percben Vallejos indította Illést, aki egy csel után a kapu közepébe gurított, 3:0. A 75. percben a csereként beállt Markó futott el a jobb oldalon, beadását Kovács hat méterről fejelte a hálóba, 4:0.

A 88. percben Major remek cselek után ugratta ki Markót, aki a kapus mellett higgadtan lőtt a hálóba, 5:0.

Kis Károly: – Sérülés és betegség miatt sok játékosunk hiányzott, ezért többen nem a megszokott posztjukon szerepeltek. Azonban jól helytálltak, amit az eredmény is bizonyít. Jó érzés számunkra, hogy az edzőmeccseinkre is egyre többen látogatnak ki.

Az FC Ajka legközelebb, szombaton a Sopron otthonában lép pályára. A csapat jövő hét szerdai programja változott: 14 órai kezdettel a Mosonmagyaróvárt fogadja.