2018.02.26. 12:14

Óriási füredi bravúr a férfi kézilabda NB I/B-ben

Minden Veszprém megyei csapat legalább egy ponttal gazdagodott a férfi kézilabda NB I/B legutóbbi fordulójában.

KK Ajka-Csurgói KK U20 28:27(13:9)

Ajka, 120 néző. V.: Natkai, Szalay. KK Ajka: Horváth – Zeitler V. 6, Sinka, Bajnóczi 5 (3), Bárdos 1, Bonyhádi 2. Csere: Komendánt, Blázsovics (kapusok), Vadkerti 2, Márkus, Zeitler D. 2, Fülöp 2, Gyimesi 4, Ignácz 2, Huszti. Edző: Poór Tamás.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 7/7.

Csak az első tíz perc volt szoros (5:5), ezt követően az Ajka érvényesítette akaratát és négy góllal elhúzott a sereghajtó ellen (13:9). Szünet után állandósult a négy-öt gólos különbség (22:18), sőt a hajrá 27:22-ről indult meg. A csurgóiak azonban szívós játékkal felzárkóztak, esélyük volt az egyenlítésre is, de végül az Ajka kis szerencsével, de otthon tartotta a két pontot.

Sz.miklós-Telekom U20 29:30 (13:14)

Szigetszentmiklós, 200 néző. V.: Bócz, Wiedemann. Telekom Veszprém U20: Szél – Ernei 4, Borzas 3, Kristóf 2, Dávid, Süle 5, Szakály 3. Csere: Nagy B. (kapus), Dávid 5, Forgács, Kovács 3, Kurucz 1, Somogyváry, Ubornyák 1, Vass 3 (3), Czeglédy, Kőhegyi. Edző: Gulyás István, Tombor Csaba.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.

Ahogy Gulyás István fogalmazott, kellemes vasárnapi hangulatban indult a mérkőzés, nehezen találta a ritmust a Veszprém (5:4). Az első félidő ben fej-fej mellett haladtak a csapatok, nem tudott egyik fél sem jelentős előnyt kiharcolni. A térfélcsere után a Veszprém 23:19-re meglépett, ám a hazaiak egy 6:1-es sorozattal visszajöttek a meccsbe és átvették a vezetést (49. perc: 27:25). Három veszprémi góllal sikerült fordítani (28:29). Az utolsó két percben még egy-egy gól esett, így értékes két pontot szerzett a Telekom U20-as csapata.

Tatai AC-VKKFT 19:19 (11:11)

Tata, 100 néző. V.: Barna, Kovács. Veszprémi KKFT: Andorka – Szmetán P. 2, Haszilló 1, Kovács 1, Füleki, Éles 1, Hári 4. Csere: Csiki (kapus), Bendicsek, Szmetán M., Tóth M. 1, Kreisz, Csirke 3, Lovas, Heiczinger 1, Bartha 5. Edző: Vágó Attila.

Fordulatos csatát vívott a Veszprémi KKFT, azonban túl sok hiba csúszott a támadásokba, így végül meg kellett elégednie a döntetlennel.

BKSE U20-Vecsés 33:27 (14:11)

Balatonfüred, 200 néző. V.: Bujdosó, Horváth.

BKSE U20: Csomay – Déber 3 (1), MÁTHÉ 9, NÉMETH A. 8 (2), VAJDA 2, Varga 1, Orbán B. 1. Csere: ANDÓ (kapus), ÁG 5, HATÁR, HORVÁTH 3, Kis, Szűcs 1. Edző: Kis Ákos.

Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4.

Remekül kezdtek a fürediek és sikerült 9:5-re meglépniük. A rutinos Lendvay vezérletével felzárkóztak a vendégek (11:9), de a szünetre a BKSE mehetett nyugodtabban.

A pihenő után 24:20-ig biztosan vezetett a Füred, de a Vecsés zsinórban hármat vágott (49. perc: 24:23). Hiába lógtak meg újra hárommal a hazaiak, az utolsó négy perc 27:26-os állásról indult meg. Huszáros hajrát indított a Füred és végül bravúros és magabiztos sikert aratott a listavezető ellen.