Érmes helyezések az ob-n

2018.10.10. 07:00

Az SVSE mindkét ifi váltója bajnoki címet szerzett Szombathelyen

Mindkét veszprémi atlétikai sportegyesület nagyszerűen szerepelt a vasi megyeszékhelyen megrendezett tíz kilométeres országos bajnokságon.

A Sportolj Velünk SE (SVSE) két ifjúsági váltót indított Szombathelyen, a Schaeffler Savaria Futófesztivál keretein belül lebonyolított viadalon.

Ennek a korosztálynak 4x2500 méter volt az előírt penzum. A lányoknál a Magyar Veronika, Gedra Szabina, Szarvas Julianna és Varga Gréti Barbara, a fiúknál pedig a Tóth Marcell, Molnár Attila, Felber Balázs, Zsetnyai Ákos összeállítású kvartett állhatott fel a dobogó tetejére.

Egyéniben ugyan a szám egyik veszprémi esélyese Koszár Zsolt betegség miatt nem tudott rajthoz állni, ám így is három dobogós helyezést szereztek a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) képviselői.

A képen a Sportolj Velünk SE ifjúsági fiú váltója, amely aranyérmet szerzett Fotó: SVSE

Ráadásul Koszár Zsolt mellett a másik kiváló hosszútávfutó Kovács Tamás is kidőlt a sorból, így a VEDAC számára az előzetesen várt csapatbajnoki cím is elúszott.

A férfiak közül egyéniben Bertalan Renátó teljesítményét kell kiemelni, aki a szezon idei legjobb teljesítményével 32:26 perces eredményével az összetettben a kilencedik helyen végzett, míg az U23-as mezőnyben dobogóra állhatott, második lett.

Az U23-as mezőnyben Barabás Gábor is derekasan helyt állt, 34:30 percet futott új szezoncsúccsal a pontszerző és dicséretes hatodik helyen végzett.

Az ifjúsági korosztályban a VEDAC váltója is dobogón végzett: az Edvy András, Gloch Zalán, Miskey Ben­degúz, Bódi Ádám összeállítású négyes 36:29 perc alatt teljesítette a távot, s ezzel a harmadik helyet érdemelte ki, bronzérmet vehetett át.

A lányoknál szintén bronz­érmet kapott a VEDAC csapata. A 41:31 perces eredményt a Szemán Kitti, Bálint Laura, Benkő Lili, Koós Réka alkotta kvartett érte el.