Taekwondo

2020.03.30. 07:00

Litéri és herendi éremeső – Akadt olyan fiatal, aki küzdelemben és formagyakorlatban is dobogós

Még a koronavírus járvány előtt sikerült megrendezni az ITF Taekwon-do Országos Bajnokságot, ahonnan a Veszprém megyei klubok sem hiányozhattak. Ezúttal a litériek és a herendiek kiváló eredményeit vesszük górcső alá.

A Herend Taekwon-Do SE rendkívül eredményesen szerepelt Mogyoródon Fotó: Herend Taekwon-Do SE

A Farkasodu TKD Klub Litér színeiben Vincze Botond magyar bajnoki címet ünnepelhetett két számban is: gyermek fiú formagyakorlat 6.-4. GUP kategóriában és gyermek küzdelem –33 kg kategóriában.

A litéri csapat büszke lehet az elért eredményekre Fotó: Farkasodu TKD Klub

Térmeg Sára ugyancsak magyar bajnok lett, gyermek-lány formagyakorlat 9.-7. GUP kategóriában, gyermek-lány küzdelemben, a -35 kg-sok között második lett.

Ugyancsak kétszer állhatott dobogóra Kányai Szebasztián, aki gyermek-fiú küzdelemben -28 kg kategóriában legyőzhetetlen volt, míg formagyakorlat 6.-4. GUP kategóriában bronzérmet kapott.

Justin Alíz ezüstérmesként zárt gyermek-lány küzdelem -35 kg-ban. Lancz Hunor Attila szintén második lett gyermek fiú küzdelem -42 kg-ban.

Justin Zalán harmadik helyet ért el a serdülő fiúk küzdelmében, -48 kg-ban.

Borbás Bianka Antónia második helyezést a serdülő lányoknál küzdelemben, +50 kg-ban.

Hatvani Petra bronzérmet vehetett át a gyermek lány küzdelemben -30 kg-ban. Torma Emese szintén a dobogó legalsó fokát foglalhatta el serdülő lány formagyakorlat 9.-7. GUP kategóriában.

Horváth Imola serdülő lány küzdelem -38 kg-ban lett bronzérmes.

Mónos Attila két harmadik helyet gyűjtött: az ifjúsági fiúknál formagyakorlat 9.-5. GUP és küzdelem -75 kg kategóriában.

Nagy Fanni az ifi lányoknál -60 kg-ban küzdelemben ért el harmadik helyet.

Fekete Mariann a felnőtt nőknél formagyakorlat 9.-5. GUP kategóriában szerzett bronzérmet.

Talián Zsolt bronzérmes ként végzett a felnőtt férfi küzdelem -70 kg-ban.

A Herend Taekwon-Do SE tagjai közül Kazinczki Tibor férfi küzdelemben lett magyar bajnok.

A Hegyi Balázs, Prebszl Arnold, Erdősi Márton, Kazinczki Tibor, Szabó Levente, Dienes Erik alkotta együttes a csapatküzdelemben bronzérmes, csapat speciáltechnikai törésben bronzérmes, csapat erőtörésben bronzérmes és csapat formagyakorlatban szintén bronzérmes lett.

Dienes Erik speciáltechnikai törésben és szabad küzdelemben is egyaránt harmadik lett.

Erdősi Márton formagyakorlatban szerzett harmadik helyet.

Szabó Levente küzdelemben végzett a bronzérmes pozícióban.

Darnai János egyéni formagyakorlat kategóriában magyar bajnok, csapat formagyakorlatban és csapatküzdelemben is bronzérmes lett.

Enyingi András egyéni formagyakorlat és csapat formagyakorlatban is harmadik lett.

Dietzel Szilárd csapat formagyakorlatban és szabad küzdelemben szintén harmadik helyet ünnepelhetett.

Darnai Péter csapat formagyakorlatban és szabad küzdelemben is bronzérmes lett.