Kosárlabda

2020.10.02. 21:00

Hosszabbítás után kapott ki a Pápa kosárcsapata

Hektikus mérkőzésen, nagy csatában kapott ki a Conoil Motax KC Pápa a férfi kosárlabda NB I/B zöld csoportjának nyitányán.

Bényi-Virág Rita

20191013 Pápa NB I B kosárlabda mérkőzés Concordia Motax KC Pápa (fehér) - Vásárhelyi Kosársuli (kék) Kálmán László Pápa edző Fotó Penovác Károly PK Veszprém Megyei Napló

Cegléd–Conoil Pápa

78-74

(21-6, 14-24, 12-13, 20-24, 11-7)

Cegléd. Vezette: Minár, Gál, Menyhárt.

Cegléd: Mészáros M. 13, Várbíró 3, Csák 10/6, Csákvári 11, Hegedűs G. 3/3. Csere: Fekete 16, Swanson 16, Berkics 3/3, Czigel- majer 3/3. Edző: Honti Viktor.

Conoil Motax KC Pápa: Hódi 15/9, Murai 10/6, Koma 23, Horváth A. 7/3, Erdei 7/3. Csere: Németh G. 2, Parcsami 5/3, Kocsis 2, Kasza 3/3. Edző: Kálmán László.

Borzasztó gyengén kezdett a Pápa, amit mi sem jelez jobban, mint hogy mindössze hat pontot szerzett az ellenfél 21-ével szemben. A második felvonásra azonban összeszedték magukat a vendégek és nagy iramban termelték pontjaikat. A félidő végére sikerült öt pontra felzárkózni (35-30).

Szünet után kiélezett, nagy csata zajlott. Ebben a játékrészben elég kevés pont született (47-43). Az utolsó negyedben mindent egy lapra feltéve rohamozott a Pápa, és Hódi sikeres triplájával sikerült kiharcolnia a hosszabbítást.

A ráadásban viszont végig futott az eredmény után a Conoil, így kikapott.

Kálmán László: – Az első negyed játéka meghatározta a meccs végét is.