Számolni kell velük is!

2020.10.23. 21:26

Idegenben győzött a Hoya-Pannon Egyetem Veszprém kosárcsapata

Első idegenbeni győzelmét jegyezte a 2020/21-es évadban a Hoya-Pannon Egyetem Veszprém kosárlabda-csapata, amely a jó erőkből álló MTK-t fektette két vállra az NB I./B piros csoportjában.

Bényi-Virág Rita

20201018 Veszprém Március 15. csarnok. Kosárlabda. NB I/B, Piros csoport, Hoya-Pannon Egyetem Veszprém (szürke) –PVSK-Cargate Pesthy Márton fotó Veszprém Megyei Napló

Fotó: Pesthy Márton/Napló

MTK–Hoya PE Veszprém

75-86 (13-24, 24-12, 28-26, 10-24)

Törökbálint, zárt kapus mérkőzés.

MTK Elite Basket: Hegedűs 9/3, Jakab 23/12, Takács 10/3, Juhász, Bognár 5. Csere: Bagi, Dobos 2, Farkas 12/6, Nagy 6/6, Láncos 7, Spiriev 1. Edző: Horváth Balázs.

Hoya-Pannon Egyetem Veszprém: Szücs 7/3, Madár 18/6, Orgona 10, Szabó 19/6, Dukic 20/15. Csere: Sipos 2, Futó 10. Edző: Baksa Szabolcs.

Bár az MTK 6-3-mal nyitott, ezután a Veszprém fokozatosan átvette az irányítást, és előbb Dukic, Szücs, majd Szabó triplájával fordított (6-12). Utóbbi remekül irányított és ponterősen játszott, a negyed végén biztosan vezetett a Veszprém. A második felvonásban a vendégek játékába több hiba is becsúszott, több eladott labda után előbb 25-30-ra, aztán 32-34-re felzárkóztak a hazaiak. A negyed Nagy Sz. hármasával zárult (37-36).

Szünet után folytatódott a kiélezett küzdelem, ám a Hoya rendre néhány ponttal előrébb tartott (42-44, 49-53), így érkeztünk el a 28. percig, amikor nemcsak egyenlített az MTK (55-55), de Hegedűs pontjaival 63-57-re meglépett. Dukic zsinórban szerzett öt pontot, így 65-62-vel zárult az etap. A negyedik negyedben aztán ismét megtáltosodott a Veszprém, és 70-71 után állva hagyta riválisát (70-78) A végére a bakonyiak aztán magabiztosan nyertek.

Szabó Péter 19 pontot szerzett az MTK elleni győztes találkozón Fotó: Pesthy Márton/Napló

Baksa Szabolcs: A mai nap megjártuk a mennyet és a poklot, de végül győztesen jöttünk ki ebből a kőkemény csatából. Ma nemcsak csapatként küzdöttünk, hanem megmutattuk, hogy számolni kell velünk a bajnokságban is.