Végig kézben tartott meccs

2020.11.23. 18:03

Kifejezetten jól játszott a Hoya, amely nagy riválist tudott legyőzni

Nagy küzdelemben szerezte meg újabb győzelmét a kosárlabda NB I/B felső házában a Hoya-Pannon Egyetem Veszprém alakulata, amely a jó erőkből álló Miskolcot fektette két vállra.

A 26 pontot szerző Djukics (balra) itt éppen Szücsnek zár el

Veszprém–Miskolc 91-80 (25-20, 24-23, 22-17, 20-20)

Veszprém, zárt kapus mérkőzés. V.: Major, Szalai, Magyari. Hoya-Pannon Egyetem Veszprém: Szücs 2 , Madár 25/6, Orgona 11/3, Szabó 15/3, Djukics 26/12. Csere: Sipos 3, Birkás 7/3 , Futó 2. Edző: Baksa Szabolcs.

MEAFC-Miskolc: Kozák M. 25/3, Montai 5, Kozák D. 12, Orliczki 4. Lippai 12. Csere: Gadus, Tóth 2, Homoki 12, Sándor, Béres 3. Edző: Szollár Gergő.

Felváltva vezettek a csapatok az első percekben, 9-6 után 11-12-re fordított a Miskolc, majd 15-14-re ismét a hazaiaknál volt az előny.

A 8. percben Djukics két támadás alatt két triplát dobott, s ekkor már 24-18-ra vezetett a Hoya. Madár büntetőjét követően a negyedet Béres közelije zárta le (25-20).

A második játékrészben sikerült tíz pont fölé tornázni a különbséget, főleg Birkás és Madár jeleskedett a pontszerzésben (16. perc: 45-32). Aztán kissé megtorpantak a veszprémiek, pontatlanná váltak a támadások, és a lepattanók is rendre a miskolciakhoz kerültek, így a félidő végéhez érve egy számjegyűre olvadt a különbség (49-43).

A harmadik felvonás Orgona és Djukics kosaraival vette kezdetét (53-45). Inkább a küzdelem dominált, sok volt a pontatlanság, az apró hiba mindkét oldalon. A Hoya tudta rendezni előbb a sorait, és Szabó sikeres közelijét Orgona precíz triplája követte (64-52). A Miskolc azonban mindent elkövetett, hogy utolérje riválisát (66-58). Madár és Djukics jó megoldásaival azonban ismét megnyugtató volt a differencia (71-60).

A negyedik negyedben a Miskolcot Kozák tartotta meccsben, ám a hazai oldalon több olyan játékos is akadt, aki pontosan célzott (78-68, 81-72).

A 26 pontot szerző Djukics (balra) itt éppen Szücsnek zár el Fotó: Penovác Károly/Napló

Érezhetően hullámzott a találkozó, amint a MEAFC megpróbált felzárkózni, a bakonyiak közül mindig valaki megrázta magát. A Hoya összességében végig kézben tartva a meccset fontos győzelmet könyvelhetett el.

Baksa Szabolcs: – Úgy látszik, ez egy ilyen szezon, hogy minden mérkőzésen meg kell szenvednünk, küzdenünk a győzelemért. A találkozót végig kontroll alatt tartottuk, néha visszajött az ellenfél, felzárkózott, azonban ez leginkább a fiatalságunknak és rutintalanságunknak köszönhető. Végül megnyertük az összecsapást, ez a lényeg. Szerdán újabb meccs vár ránk, de megteszünk minden tőlünk telhetőt.