kézilabda

2020.11.04. 19:55

Komoly skalpot szereztek

Több újonccal a soraiban fantasztikus és magabiztos győzelmet aratott a magyar férfi kézilabda-válogatott Spanyolország ellen az EHF Euro Cup első fordulójában.

Magyarország-Spanyolország 32-29 (17-13)

Veszprém Aréna, 800 néző. V.: Cindric, Gondurek (horvátok).

Az EHF Euro-Cup első fordulójában Magyarország az Európa-bajnoki címvédőt fogadta a foghíjas Veszprém Arénában.

A magyar nemzeti csapatból többek között a szövetségi kapitány, Gulyás István, az irányító Lékai Máté, a beálló Bánhidi Bence is hiányzott, valamennyien koronavírusosak.

Soha nem látott összeállítású magyar keret kapott meghívót a találkozóra, Chema Rodriguez megbízott edző és Nagy László csapatmenedzser főként a feltörekvő, tehetséges fiatalokra építve állította össze a gárdát.

Máthé Dominik hatalmas átlövésével indult a találkozó, azonban rögvest érkezett a válasz. Mikler hetest és ziccert hárított, így nem tudták átvenni a spanyolok a vezetést (7. perc: 3-3).

Továbbra sem tudott ellépni egyik fél sem, a 10. percben 6-6-ra állt a találkozó.

A fiatal magyarok játékába ugyan becsúszott néhány hiba, azonban így is szép megoldásokkal, akciókkal érték el góljaikat (8-7). Szita remek egyéni akciója után pedig először vezetett két góllal a házigazda (15. perc: 9-7).

A spanyolok is tudtak hibázni, s ezt azonnal megbüntették a mieink, előbb Szita, majd előbbi passzából Rosta volt eredményes (11-7), azonnal időt kértek a spanyolok. A rövid egyeztetést követően szépítettek a dél-európaiak, ám az 5+1-es védekezést ügyesen játszotta át Hanusz (12-8).

Ötletes, látványos megoldásokkal szerezte góljait a magyar együttes, egyáltalán nem volt megilletődve a jobbára újoncokból álló alakulat. A 22. perchez érve Szűcs második találatával már 15-9 állt az eredményjelzőn. És itt még nem volt vége, Tóth Á. ziccere után 17-10-re vezettek a piros mezesek.

A tetemes előny kicsit megnyugtatta a mieinket, zsinórban kettőt vágott a spanyol csapat és Chema edző időt is kért. A félidő utolsó percében kettős emberhátrányba került a magyar egység, 17-13-mal zárult a játékrész.

A második félidőben tovább folytatta remeklését a magyar együttes, az egyre idegesebb spanyolok nem is tudták megközelíteni a hazaiakat (43. perc: 24-20). Jól működött a védekezés, ahogy a támadások is, Mikler védései biztos alapot jelentettek.

Bóka Bendegúz (b) és Hanusz Egon (j), valamint a spanyol Jorge Maqueda Peno a férfi kézilabda Eurokupa első fordulójában játszott Magyarország – Spanyolország mérkőzésen a Veszprém Arénában 2020. november 4-én.
Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A magyarok a hajrát sem bízták a véletlenre, a 48. perchez érve visszaállították a hét gólos differenciát (28-21). Ezt követően azonban egyre szívósabban, agresszívebben védekeztek a spanyolok, több hibába belekényszerítve a mijeinket (53. perc: 30-25).

Az utolsó percekre szerencsére nem maradt izgalom, Bujdosó nagyszerűen használta ki a helyzeteit, s bár a spanyolok kozmetikáztak az eredményen, végül Magyarország magabiztosan nyert 32-29 arányban.