Sikeres fedett pályás viadal

2021.01.27. 11:00

Győrben szerepeltek az SVSE atlétái, akik több érmet is gyűjtöttek

Az újévi GYAC-kupa fedett pályás atlétikai versenyen több érmet is szereztek a Sportolj Velünk SE (SVSE) atlétái.

Kerékgyártó Dóra kiválóan szerepelt a győri versenyen, egy arany- és egy bronzérmet szerzett Fotó: SVSE

Győrben, az olimpiai sportparkban rendezték meg az újévi kupát, ahol az SVSE fiataljai akár két-három számban is megmutathatták tudásukat.

Elismerésre méltó teljesítményt nyújtott az U16-os Kerékgyártó Dóra, aki 60 méteren és távolugrásban is dobogóra állhatott: a sprintszámban mindenkit maga mögé utasított 8.13-as új egyéni csúccsal, míg az ügyességi számban bronzérmes lett, szintén megdöntve eddigi saját legjobbját (4,95).

Ugyanebben korosztályban Felber Kata Zselyke három számban állt rajthoz. Két negyedik helynek örülhetett 60 méteren (8.37) és 60 méter gáton (9.77), míg távolugrásban 5,01 méteres produkciója egyéni csúcsot és ezüstérmet ért. Az U14-es Simon Bence három számban is érdekelt volt: 60 méteren 8.40-es egyéni rekorddal bronzérmet vehetett át. Gátfutásban 10.87 másodperccel az ötödik helyen ért célba, míg távolugrásban 4,08 méterrel a kilencedik lett.

Az U14-eseknél 60 méteren Kiss Zsófia 8.80 másodperces új egyéni csúcsot ért el, ez a 2009-es születésűek között a legjobb időeredmény volt. Gátfutásban 10.91 másodperccel végzett, míg távolugrásban 4,05 méterrel a tizedik helyen zárt.

Sirkó Csenge távolban 3,88 méterrel a 16. lett, 60 méteren 9.19 másodperccel végzett.

Távolugrásban a további eredmények születtek: Lengyel Laura (3,82 méter) 19. hely, Egyedi Viktória (3,30) 35. hely, Vass Boglárka (3,23) 39. hely, Kézdy Blanka (3,08) 41. hely.

A 60 méteres sprintszámban Lengyel Laura futamában második lett (9.02), ahogy Egyedi Viktória is (9.14). Vass Boglárka 9.08-at, Kézdy Blanka 10.06-ot futott.

Egyedi Viktória súlylökésben 9,50 méterrel az ötödik helyet szerezte meg.

Az U14-es fiúknál a már említett Simon Bence mellett Kiss András vehetett részt a 60 méteres döntőben, ahol remek teljesítménnyel a negyedik helyen fejezte be a versengést (8.40).

Ezen a távon Szirbek Titusz 9.75-tel zárta az előfutamot, Járfás Zalán eredménye 9.91, míg Egyedi Péter 9.62 másodpercet repesztett. Távolugrásban Sinka Dániel 3,80 méterrel a 17. helyen, Egyedi Péter 3,54 méterrel a 22. helyen, Járfás Zalán 2,88 méterrel a 27. helyen végzett.

A serdülőknél (U16) Kerékgyártó Dóra és Felber Kata mellett 60 méteren Badics Helka (8.84), Schofhauser Debóra (8.97), Gedra Bettina (9.02), valamint Földesi Léda (8.74) vett részt.

Fotó: SVSE

A fiúknál Várpalotai Huba 8.04 másodpercet futott, míg 60 gáton 10.66 másodperccel ötödik helyezést érdemelt ki.

A felnőtteknél Kuminka Kevin 7.95 másodperces egyéni csúccsal végzett a 60 méteres előfutamban. Kovács Noémi 8.32-vel futamában második lett, ez szintén saját rekord.