atlétika

2021.02.24. 07:00

SVSE: két bajnoki cím és újabb csúcs fedett pályán

Nyolc éremmel és egy újabb U20-as rekorddal térhetett haza a Sportolj Velünk SE (SVSE) küldöttsége a hétvégén megrendezett fedett pályás atlétikai országos bajnokságról.

Szögi István, Varga Gréta, edzőjük, Tóthné Stupián Anikó, Bartha- Kéri Bianka és Kiss Gergő Fotó: SVSE

Forrás: SVSE

A kétnapos eseményen az éremszerzést Kéri Bettina nyitotta, aki 60 méteres távon 7.54-es idővel a második helyen végzett. Varga Gréta 1500 méteren 4:17.34 perccel ért célba, ami második helyezést ért neki, mindemellett az idejével új U20-as országos csúcsot könyvelhetett el.

A férfiak hasonló számában Szögi István címvédőként érkezett, és ennek megfelelően versenyezve 3:41.61 perccel nyert újra. Kiss Gergő hosszas betegség után állt rajthoz, és 3:45.93-as idejével nemcsak a bronzérmet szerezte meg, hanem egyúttal kvalifikálta magát a fedett pályás Európa-bajnokságra is.

A női 400 méteren Bar­tha-Kéri Bianka új egyéni csúcsot repesztve, 53.86 másodperccel a második helyen zárt. A befutónál hatalmas csata alakult ki, mindössze két századdal előzte meg az ARAK versenyzője, Mátó Sára.

A férfi 400 méteren Molnár Attilát kell kiemelni, aki 49.04 másodperccel a negyedik helyen ért célba.

A vasárnap sem telt el izgalmak nélkül, hiszen a nők négykörös versenyében, 800 méteren Bartha-Kéri Bianka címvédőhöz méltó futással, 2:03.21 perccel fölényesen nyert.

Ugyanebben a számban a férfiaknál Szögi Istvánra figyelhettünk, aki 1:47.75-ös új egyéni csúccsal ezüstérmet szerzett. A nap leghosszabb futószámában Nick Márton megdöntötte egyéni legjobbját, és 8:37.72-es idővel az ötödik helyen végzett, míg Zsetnyai Ákos 8:52.29 perccel hetedik lett.

Szögi István, Varga Gréta, edzőjük, Tóthné Stupián Anikó, Bartha-Kéri Bianka és Kiss Gergő
Fotó: SVSE

A viadalt a szokásokhoz híven a váltók zárták.

A 4×400-as stafétában óriá­si küzdelem alakult ki az érmes pozíciókért, végül a Dabosi Marcell, Kubasi János, Kiss Gergő és Molnár Attila összeállítású négyes ezüst­érmet vehetett át 3:19.16 per­ces idővel.

További eredmények. Férfi. 400: 13. Kubasi János 50.81 (PB). Női. 400: 16. Hadnagy Zsóka 59.12. 800: 8. Gedra Szabina 2:16.50 (PB), 9. Mező Zsófia 2:17.28 (PB).BVR