A balatonfürediek rangadón biztosították be a negyedik helyet

Nagy csatában nyerte meg a Ferencváros elleni derbit a Balatonfüredi KSE szerdán a férfi kézilabda NB I-ben.

20210519 Balatonfüred Kézilabda NB I: Balatonfüredi KSE (fekete) - Ferencvárosi TC (zöld) Fotó Penovác Károly PK Veszprém Megyei Napló

Fotó: Penovác Károly/Napló

A hatodik Ferencvárost fogadta a negyedik helyen álló Balatonfüredi KSE, az összecsapás szorosnak és izgalmasnak ígérkezett.

Vendéggóllal indult a meccs, majd Bősz fogott egy ziccert, Malinovic pedig egyenlített. Nem sokkal később már a Fürednél volt az előny, jól védekezett a házigazda. Megrázta magát a Fradi, Bujdosó egalizált, 3-3. Innentől kezdve fej-fej mellett haladtak a felek, akik igyekeztek kihasználni a másik hibáit.

A 13. percben Kovacsics volt eredményes, ezzel vezetést szerzett a fővárosiaknak, 6-7. A BKSE vált üldözővé, György László 7-9-nél időt is kért. Zernovic két hazai próbálkozást is hatástalanított, a másik oldalon Bősz védett ziccert. Támadójátékban továbbra is gondjai voltak a Balaton-partiaknak, a 22. percben Topicnak sikerült végre szépítenie, 8-9. A Ferencváros azonban tartani tudta előnyét, egészen a 28. percig. A BKSE addig küzdött, amíg sikerül egyenlítenie, 11-11.

A szünet előtt Pordán volt eredményes, majd Szöllősi értékesített egy hétméterest, 12-12-es állással vonultak pihenőre az együttesek.

A folytatásban Szöllősi megint nem hibázott a büntetővonalról, a másik oldalon Bujdosó is betalált.

Gyors gólokkal lépett meg a Füred, 15-13, az FTC keményen küzdött, hogy a házigazda, ne rázza le.

A 35. percben áramkimaradás miatt elhalványultak a sportcsarnok lámpái, 15 percet kellett várni arra, hogy visszatérjen a rendes világítás és folytatni lehessen a mérkőzést.

A kényszerszünetet a házigazda bánhatta jobban, hiszen épp lendületben volt, 16-14-re vezetett. A pihenő után a BKSE kezdett jobban, Topic szerzett labdát, majd lőtt az üres kapuba. Persze nem hagyta magát a Fradi és a 38. percben már 17-17-et mutatott az eredményjelző. Megakadt támadásban György László csapata az FTC átvette a vezetést, 17-18. Rendre egyenlített a házigazda, de a keményen védekező fővárosiak irányítottak. A 46. percben 20-22 volt az állás, Pulay szépített, de Prainer is betalált.

Tíz perccel a vége előtt Szöllősi alakította 23-23-ra a eredményt. Hatalmas volt a csata, az 56. percben Kemény vezetést szerzett a hazaiaknak, 25-24. Bősz védett nagyon jókor, Schuchot pedig kiállították a véghajrában. Rodriguez belőtte a 26. füredi gólt, a másik oldalon Nagy B. szépített, de Szöllősi eldöntötte a meccset.

György László: – Borzasztó nehéz meccs volt, sok mindennel meg kellett küzdenünk. A végén jól reagáltunk, és fordítani tudtunk, ezzel bebiztosítottuk a negyedik helyezést.

Horváth Attila: – Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk. Szerintem a mai formájában meg lehetett volna verni a Füredet, de kishitűek voltunk. Nem játszottunk jól, csalódott vagyok.

BKSE–FTC 27-25 (12-12)

Balatonfüred, 200 néző. V.: Bíró, Kiss. Balatonfüredi KSE: BŐSZ – Rodriguez 2, KEMÉNY 2, TOPIC 6, Szűcs, Glendza, Bóka 1. Csere: Andó (kapus), SZÖLLŐSI 7 (4), Pulay 1, MALINOVIC 6, Draskovics 1, Dénes, Szmetán 1. Edző: György László. Ferencvárosi TC: Zernovic – BUJDOSÓ 7 (4), Ónodi 1 (1), Andjelics 3, Pordán 1, Nagy B. 4, KOVACSICS 5. Csere: Győri 1 (kapus), Turák, Schuch, Bognár 1, Füzi 1, Imre, Karai, Prainer 1, Mikita, Edző: Horváth Attila. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5.