Küzdelmes meccsen három pont a Balatonfüredi FC-nek

Küzdelmes mérkőzésen, a hajrában szerzett találattal szerezte meg a három pontot a Balatonfüredi FC a labdarúgó NB III vasárnapi játéknapján.

20210501 Foci Megye I Tihany-Gyulafirátót (fehér) Fotó: Pesthy Márton PM Veszprém Megyei Napló

Fotó: Pesthy Márton/Napló

A 13. percben Szabó Bence végezhetett el szögletet, amit a berobbanó Burucz a jobb alsó sarokba bólintott, 0-1.

A gól megfogta a hazaiakat, ettől kezdve a Füred irányított, és levegőben lógott a második vendégtalálat, de az utolsó passzba rendre hiba csúszott.

A szünet után a hazaiak szép lassan átvették az irányítást. A vendégvédelem viszont állta a sarat, az utolsó pillanatban mindig sikerült megakasztani a felcsúti támadásokat, vagy Keserű kapus védett magabiztosan.

A 73. percben egy középre lőtt labdát Burucz éppen csak elért, a labda a vendég kapu felé pattant Keserű kapushoz, a játékvezető közvetetett szabadrúgást ítélt, amit elsőre Magasföldi a kapu fölé vágott. A sípmester megismételtette a szabadot, amit másodjára Magasföldi a jobb felső sarokba bombázott, 1-1. A szituációt követően Borgulya edzőt heves reklamálás miatt piroslappal büntették.

Ezt követően a BFC rohamozni kezdett a győztes találatért. A 90. percben füredi szögletnél, Szabó labdáját az ötös saroknál Schillinger megcsúsztatta, és a jókor érkező Péczeli a hazai kapuba bólintot, 1-2.

A szervezetten futballozó BFC megérdemelten szerezte meg a három pontot.

Tudósított: Csákvári Marcell.

Puskás II–Balatonfüred 1-2 (0-1)

Felcsút, 100 néző. Puskás Akadémia II: Pécsi – Nahirnij, Sipos, Magasföldi, Bokros (Nagy Z. 62.), Gruber, Szin, Kocsis, Mayer, Vita,Vizler. Edző: Nagy Ádám. Balatonfüredi FC: Keserű – Schillinger, Imre (Tamás 68.), Szalai, Róth (Emperger 92.), Tetézi, Burucz, Pécseli, Bartha (Markó 89.), Szabó B., Bene (Pápai 68.). Edző: Borgulya István.