Meghódították a Somlót

2021.09.09. 10:04

Huszonharmadik alkalommal rendezték meg a Somló-csúcs futást

Huszonharmadik alkalommal rendezték meg a Somló-csúcs futást, amelynek két távját több, mint 160-an teljesítették.

Népszerű volt a hagyományos megmérettetés, melynek résztvevői a Hegykapu Étteremtől rajtoltak, a cél pedig a Szent István kilátó volt.

A versenyzőknek közel 300 méteres szintkülönbséget kellett legyűrniük, két táv közül lehetett választani, a rövidebb 2,9 kilométer, a nehezebb 5,8 kilométer hosszan vezetett a csúcsra.

A szervező ajkai Sportváros Nonprofit Kft. és a Tovafutók Sportegyesület tájékoztatása szerint előbbire 96-an, utóbbira 65-en neveztek. Mindenkinek sikerült szintidőn belül teljesíteni a távokat, a résztvevők pólót és befutórémet kaptak.

Idén is népszerű volt a Somló-csúcs futás, amelyet minden nevező szintidőn belül teljesített
Fotó: Sportváros Nonprofit Kft./Kovács Ivett

A legjobbaknál korcsoportonként (hat korcsoport volt) és nemenként a dobogósok érem-, és oklevéldíjazásban részesültek, illetve egy-egy üveg Somlói Juhfarkot kaptak ajándékba. Az elsők serleget is átvehettek.

Eredmények, 2,9 km, férfiak: 1. Mireider Gergő 15:57, 2. Horváth Bendegúz 16:47, 3. Major Dániel 16:48. Nők: 1. Szemán Kata 17:59, 2. Winhoffer Kata 20:51, 3. Németh Rita 21:41.

5,8 km, férfiak: 1. Nagy Patrik 26:47, 2. Balhási Ákos 28:31, 3. Szabó Dávid 29:20. Nők: 1. Szemán Kitti 31:13, 2. Országi Sára 32:47, 3. Reicher Dorka 33:12.