éremdömping

2021.10.13. 08:00

A megyei atléták minden korosztályban ügyesek

Ragyogó eredményeket értek el a megyebeli serdülők a nemrégiben megrendezett U16-os atlétikai országos bajnokságon. Rá egy hétre az U20-as, U18-as korosztálynak tartottak ligadöntőt, amely szintén éremdömpinget hozott.

Az SVSE eredményes csapata az U16-os serdülőbajnokságon

Forrás: SVSE

A veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) részéről Szirbek Albert duplázni tudott a győri Olimpiai parkban. Az 1500 méteres versenyen óriási hajrában dőlt el a bajnoki cím sorsa: az utolsó 200 méteren hatalmas csata bontakozott ki Albert és a riválisai között, végül előbbi hét századdal megnyerte a számot (4:11.38). Később 800 méteren is szoros versenyben utasított maga mögé mindenkit (1:59.63).

Ezüstérmet szerzett Felber Kata Zselyke, aki 800 méteren 2:21.05 perccel végzett.

Szemán Kata zsinórban harmadszor nyerte meg ezt a számot, Szemán János edzőjével Fotó: VEDAC

Negyedik helynek örülhetett Kerékgyártó Dóra 300 méteren (42.08), új egyéni rekorddal. Ugyanitt Besenyődi Petra nyolcadik helyét kell megemlíteni (42.64). Kerékgyártó Dóra 300 gáton is jól szerepelt, 47.21 másodperccel hetedik lett. Besenyődi Petra távolugrásban szerzett nyolcadik helyet (5,24).

Értékes helyezést szerzett Kovács Botond, aki 1500 gáton, a mezőny egyetlen 2007-es születésű tagjaként, új egyéni csúccsal 5:20.17 perccel zárt ötödikként.

Gerelyhajításban Földy Kornél 43,36 méterrel nyolcadik helyezést szerzett, míg a lányoknál Kéri Gerda 32,44 méterrel az ötödik helyen zárt, Kerékgyártó Dóra 31,45 méterrel a hetedik, Badics Helka pedig 28,54 méterrel a nyolcadik lett.

A Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) képviselői szintén két aranyérmet hoztak haza. A térdsérüléssel bajlódó Balogh Attila két számban indult, 800 (2:01.75) és 1500 méteren (4:20.65) is éppen lemaradt a dobogóról, mindkét számban negyedik lett.

A lányoknál Szemán Kata megvédte bajnoki címét 1500 méter akadályon, és ezzel zsinórban harmadszor nyerte meg ezt a számot az országos bajnokságon. Ráadásul 5:06.84 perces ideje új egyéni csúcs, és ezzel több mint 16 másodpercet vert a mögötte másodikként beérkező ajkai futóra, Reicher Dorkára (5:23.42). Ugyanitt Esső Dóra a negyedik (5:47.04), Bognár Emma az ötödik lett (5:50.10).

A 800 méteres számban Szemán Kata az ötödik helyen végzett (2:23.66).

Korosztályában kiemelkedett Fertig Fanni, aki nagy fölénnyel nyerte meg a kalapácsvetést, 55,10 méteres eredménnyel.

Az ajkai Tovafutók SE atlétái közül a már említett Reicher Dorka 3000 méteren is rajthoz állt, 11:12.51 perccel az ötödik helyen ért célba. A fiúknál Hangyál Flórián 9:58.14 perccel végzett a hetedik helyen 3000 méteren.

A Pápai AC-tól Horváth Áron 58,70 méterrel a dobogó alsó fokára állhatott fel.

Az SVSE eredményes csapata az U16-os serdülőbajnokságon Fotó: SVSE

Szeptember utolsó hétvégéjén rendezték Budapesten az U20 és az U18 Magyar Liga Döntőt. A két nap alatt az SVSE sportolói öt érmet hoztak.

A fiatalabbaknál Kovács Noémi 400 méteren lett első (59.95), a 200 méteres döntőben pedig ötödik helyen zárt (26.13).

Az egykörös versenyben a férfiak mezőnyében Kubasi János 50.10-zel bronzérmet kapott. A kétkörös, 800 méteres számban viszont nem talált legyőzőre Kubasi János, 1:56.63 perccel nyert, ugyanitt csapattársa, Járosi Richárd egyéni csúccsal (2:00,63) negyedikként ért be.

Felber Farkas Ákos 110 méteres gátfutásban végzett az előkelő negyedik helyen (15.01).

Az U20-asok mezőnyében Zsetnyai Ákos szezonbeli legjobbjával, (3:54.61) ezüstérmet érdemelt ki 1500 méteren, viszont 5000 méteren meggyőző futással a dobogó legfelső fokára állhatott fel (15:29.26).

Mező Zsófia 800 méteren negyedik lett (2:16.43).

(A VEDAC ligaeredményeit később közöljük.)