Nagyot küzdött a Nemesvámos csapata Győrben

A KK Ajka és a Veszprémi KKFT U23 is idegenben rendezett gólparádét a férfi kézilabda NB II. legutóbbi játéknapján, az északnyugati csoportban. A Veszprém megyei rangadót a várpalotaiak nyerték a balatonfüredi fiatalokkal szemben. A hölgyeknél a Veszprém harmadik bajnokiját is megnyerte, a nemesvámosiak egy góllal maradtak alul Győrben.

A fehér mezes veszprémi fiatalok simán nyertek Kisbéren

Fotó: Pesthy Márton/Napló

Férfiak

Lipót–KK Ajka 21-36 (10-13)

Lipót, 40 néző. V.: Maródi, Novák. Az ajkaiak legeredményesebb játékosai: John 10, Forgács 6, Bonyhádi és Dobos 4-4. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1.

Lassan lendültek játékba a csapatok, a 12. percig fej fej mellett haladtak a felek, majd a vendégek egymás után négyszer is betaláltak (5-9). A lipótiak azonnal időt kértek, majd egy gólra felzárkóztak (10-11). Az első játékrész végén John kétszer is eredményes volt.

A folytatásban rákapcsoltak a vendégek, a 36. percben 11-19 szerepelt az eredményjelzőn. A következő percekben sem vettek vissza az iramból az ajkaiak, Baracskai védéseinek is köszönhetően a játékrész közepén már tízgólos volt az előnyük (14-24). A végére elfáradó, roppant sportszerű lipótiak ellen magabiztos győzelmet aratott a KK Ajka. Tudósított: Galler Roland.

Alsóörs–Tarján SE 22-27 (12-17)

Alsóörs, 30 néző. V.: Kovacsik, Polgár. A hazaiak legjobb lövői: Tárkányi 10, Erdélyi 4. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5.

Kisbér–VKKFT U23 29-37 (13-20)

Kisbér, 40 néző. V.: Garai, Varasdi. A veszprémiek legeredményesebb kézilabdázói: Éles Zs. 6, Csizmazia, Szatmári B. 5-5. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1.

VBSK–BFKA-Balatonfüred U23 30-21 (16-10)

Várpalota, 80 néző. V.: Fábián, Vandróczki. A legjobb góllövők: Tolnai 8, Ignácz 6, ill. Boldoczki 5, Bózsa 4. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 0/0, ill. 0/0.

Az állás: 1. KK Ajka 6 pont, 2. VKKFT U23 6, …6. BFKA-Balatonfüred U23 2, 7. Várpalotai BSK 2, 8. Alsó- örs 2.

Nők

KK Ajka–SZESE Győr 25-25 (13-15)

Ajka. V.: Koltai, Poller. A hazaiak legeredményesebb játékosai: Rózsás és Busznyák 5-5. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1.

Büki TK–RKC Tapolca 35-25 (19-12)

Bük, 100 néző. V.: Horváth, Krupánszki. A vendégek legjobb dobói: Bozsok 8, Végh 6. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 6/4.

Győri ETO KC U22– Nemesvámos 26-25 (14-13)

Győr, 80 néző. V.: Babity, Kaposi. A Bajnok DSE Nemesvámos legeredményesebb játékosai: Balogh 8, Kondor 7. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 10/6.

Veszprém PSE–Szombathely U22 36-30 (22-13)

Veszprém, 50 néző. V.: Szöllősi D., Szöllősi S. A hazaiak legjobb lövői: Zvolenszky 10, Ács 8, Németh 7. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 3/3.

Az állás: 1. Veszprém Pannon SE 6, 2. VKLSE Győr 6, …5. Nemesvámos 3, …8. Ajka 3, …11. Tapolca 0.