Több, mint félszáz VKKFT-gól – A nőknél a Veszprém Pannon SE hibátlan továbbra is

John András 12 gólt szerzett, csapata, a KK Ajka pedig tíz találattal győzte le hazai pályán győri riválisát a kézilabda NB II-ben. A fiatal fürediek otthon tartották a pontokat az Alsóörs ellen. Az éllovas VKKFT U23 nagyon magabiztos volt, a VBSK szintén idegenben nyert.

A balatonfüredi fiatalok (sárga mezben) két góllal voltak jobbak az Alsóörsnél

Fotó: Balogh Ákos/Napló

A hölgyeknél először nyert a Tapolca, épp az Ajkát két vállra fektetve. A veszprémiek folytatták menetelésüket, a Nemesvámos nagyon értékes sikert aratott.

Férfiak

KK Ajka-Agrofeed ETO UNI Győr U23 39-29 (17-14)

Ajka, 50 néző. V.: Gilitsch, Székely. A hazaiak legeredményesebb játékosai: John 12 (1), Dobos 8 (1).

Kiállítások: 12, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3.

A fiatal győri csapat bátran kezdte a mérkőzést, a hetedik perc végén 6-4-re vezetett, de az ajkaiak „felébredtek”, és két perc múlva már náluk volt az előny (7-6). A Rába-partiak 12-9 után négyszer is betaláltak és átvették a vezetést. Tréki mester időkérését követően újra az ajkaiak percei következtek és sikerült kisebb előnyt kiharcolni a szünetre. A második játékrész tizedik percéig tartotta a lépést a győri csapat, majd nyolc ajkai gólra csak egyszer tudtak válaszolni, így eldőlni látszott a mérkőzés. A John és Dobos vezette ajkaiak szép gólokkal szórakoztatták a szurkolókat, a házigazda fontos győzelmet aratott a fiatal győriek ellen.

Tudósított: Galler Roland.

BFKA-Balatonfüred U23 – Alsóörs 29-27 (15-13)

Balatonfüred, 40 néző. V.: Ritter, Sörös. A legjobb góllövők: Hermann 8 (2), Békési 5, ill. Tárkányi 12 (1), Mórocza és Horváth B. 6-6.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 3/1.

Győrzámoly-Veszprémi KKFT U23 28-51 (12-24)

Lipót, 20 néző. V.: Ihász, Szántó.

Szombathelyi ESE-Várpalotai BSK 30-33 (18-19)

Szombathely, 100 néző. V.: Gyalog, Szűcs. A vendégek legeredményesebb játékosai: Fülöp 10, Bajnóczi 6 (2).

Kiállítások: 2, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2.

A bajnokság állása: 1. Veszprémi KKFT U23 (öt mérkőzés után) 10 pont, 2. KK Ajka (4) 8, ...5. BFKA-Balatonfüred U23 (4) 4, 6. VBSK (4) 4, ...9. Alsóörs (4) 2.

Nők

RKC Tapolca-KK Ajka 27-18 (16-8)

Tapolca, 50 néző. V.: Marosi, Pap. A legjobb góllövők: Bozsok 9 (3), Végh 5, ill. Jalkóczi 5 (2), Rózsás 4.

Kiállítások: 14, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3.

BDSE Nemesvámos-VKLSE Győr 34-31 (19-11)

Nemesvámos, 40 néző. V.: Szabó, Szincsák. A hazaiak legjobbjai: Csarmasz 8, Kondor 7 (2).

Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 9/6, ill. 5/4.

Veszprém Pannon SE-SZESE Győr 28-21 (11-10)

Veszprém, 50 néző. V.: Gajnok, Rosenberger. A hazaiak legeredményesebb játékosai: Zvolenszky 7 (4), Szekeres és Németh K. 3-3.

Hétméteresek: 8/6, ill. 6/4.

A bajnokság állása: 1. Veszprém Pannon SE (öt meccs után) 10, 2. Bük (4) 6, ...4. BDSE Nemesvámos (4) 5, ...9. KK Ajka (4) 3, 10. Tapolca (4) 2.