Megyei körkép

2021.11.24. 11:00

A Veszprém PSE kilenc meccs után száz százalékos

Hiába szerzett 13 gólt Tárkányi Bence az Alsóörs színeiben, csapata egy találattal alulmaradt a férfi kézilabda NB II legutóbbi játéknapján. A KK Ajka hetedik bajnokiján a hetedik sikerét aratta, a VBSK 40-szer volt eredményes, és a VKKFT-nek sem okozott gondot a pontok begyűjtése.

20210926 Veszprém Noszlopy iskola sportcsarnok. NB II férfi kézilabda: VKKFT U23-Agrofeed ETO UNI Győr U23 (zöld) Fotó: Pesthy Márton PM Veszprém Megyei Napló

Fotó: Pesthy Márton/Napló

A hölgyeknél az Ajka nagy, a Tapolca minimális különbséggel kapott ki, a nemesvámosiak és a veszprémiek könnyedén nyertek. Utóbbi, egyébként éllovas csapat annyi gólt lőtt az első félidőben, mint amennyit riválisa az egész meccsen.

Férfiak

Alsóörsi SE-Kisbér 29-30 (14-17)

Alsóörs, 20 néző. V.: Bacs, Váltó. A hazaiak legjobb lövői: Tárkányi 13 (1), Horváth B. 4.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4.

Tarján SE-KK Ajka 24-33 (12-17)

Tarján, 80 néző. V.: Maródi, Novák. Az ajkaiak legeredményesebb játékosai: Németh T. 7, Forgács 7, John 5, Bonyhádi 5 (1).

Kiállítások: 4, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 6/5, ill. 1/1.

A második helyezett tarjániak otthonában lépett pályára az éllovas Ajka. Rendkívül jól kezdtek a vendégek, nyolc perc telt csak el a mérkőzésből és már öt góllal vezettek (2-7). A hazaiak taktikát váltottak, hét mezőnyjátékossal, kapus nélkül próbáltak támadni és közelebb zárkózni. A változtatásra jól reagáltak az ajkaiak, akik kiváló védekezés után többször is üres kapus gólt tudtak szerezni (4-12). A félidő hajrájában a házigazdáknak sikerült kihasználni a vendégek hibáit és kissé közelebb zárkóztak riválisukhoz. A szünet után a tarjániak két gólra felzárkóztak (15-17). Ezután hat ajkai találatra csak kettővel válaszolt a Tarján és újra biztos vendég előnyt mutatott a tábla (17-23). A Veszprém megyeiek Vikor védéseinek is köszönhetően tovább növelték előnyüket, és biztos győzelmet arattak.

Tudósított: Galler Roland.

VBSK-Lipót 40-25 (17-13)

Várpalota, 70 néző. V.: Hornyik, Zörgő. A hazaiak legjobbjai: Csóka 9, Fülöp 6.

Kiállítások: 2, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill. 1/0.

Szombathelyi ESE-VKKFT U23 31-38 (16-17)

Szombathely, 30 néző. V.: Cseszregi, Sipos. A veszprémiek legeredményesebb játékosai: Hevér 14 (5), Fericsik 5.

Kiállítások: 14, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5.

Az állás: 1. KK Ajka 14 pont, 2. VBSK (egy meccsel több) 12, 3. VKKFT U23 12, ...7. BFKA-Balatonfüred U23 6, ...10. Alsóörs 2.

Nők

KK Ajka-Büki TK 22-32 (10-14)

Ajka, 100 néző. V.: Szabó, Szincsák. A hazaiak legjobb lövői: Rózsás 8 (1), Vida 5 (1).

Hétméteresek: 4/2, ill. 7/5.

Sárvár-RKC Tapolca 27-26 (15-16)

Sárvár, 200 néző. V.: Csupor, Tóth. A vendégek legeredményesebb játékosai: Bozsok 12 (1), Végh 4 (1).

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 7/4.

Szombathelyi KK U22-BDSE Nemesvámos 27-38 (14-17)

Szombathely, 50 néző. V.: Koltai, Poller. A nemesvámosiak legjobbjai: Kondor 10 (2), Maurer 7.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3.

Veszprém Pannon SE-VKL SE Győr 38-17 (17-12)

Veszprém, 60 néző. V.: Gajnok, Rosenberger. A hazaiak legjobb lövői: Ács 13 (3), Zvolenszky 10.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3.

Az állás: 1. Veszprém PSE 18, 2. Bük 14, ...5. Nemesvámos 11, ...7. Ajka 7, ...11. Tapolca 4.