Piros csoport

2021.11.29. 19:55

Egy híján negyven­pontos a különbség

Harminckilenc pontos győzelmet ünnepelhetett a Veszprém Kosárlabda Klub a Bajai Bácska ellen a kosárlabda NB I/B Piros csoportjában.

Tóth Norbert (a labdával) nagyszerű teljesítményt nyújtott

Forrás: Penovác Károly/Napló

Veszprém KK–Bajai Bácska 118-79 (31-15, 31-25, 28-17, 28-22)

Veszprém, 210 néző. V.: Goda, Esztergályos, Magyari. Veszprémi Kosárlabda Klub: Horváth 17/9, Tóth 26, Szabó 15/6, Dukic 15/9, Glatz 15. Csere: Gárdai 3/3, Kiss 1, Madár 9/9, Dancsecs 15/15, Végh 2. Edző: Martin Blaho.

Bajai Bácska FKE: Nagy 20/3, Virág 6, Jakab 31/9, Végh 2, Kucsora 20/6. Csere: Obermann, Szatmári. Edző: Hosszú István.

A vendégek kezdték a pontgyártást, azonban Tóth N. kosarával gyorsan egyenlített a Veszprém. Magához ragadta az irányítást a hazai együttes, és a 3. perc végén már 10-4-et mutatott a kijelző. Szabó hármasa után tovább nőtt a differencia (13-5). A palánkok alatt Tóth N. uralta a légteret, nemcsak a lepattanók gyűjtögetésében, hanem a pontszerzésben is jeleskedett. A 7. perc­hez érve már 22-9-re vezetett a VKK. A negyed végén megnyugtató differenciát mutatott az eredményjelző tábla.

A második felvonás elején kimaradt néhány hazai helyzet, így tartani tudta az eddigi távolságot a Baja (13. perc: 35-20). Tóth N. két közelije és Szabó büntetői újabb lendületet adtak a VKK-nak (41-23). Glatz kosarai után pedig húszpontosra hízott a különbség (47-27). Nem volt egy súlycsoportban a két fél, a játékrész végén 62-40-re vezetett a bakonyi együttes.

A Veszprém uralta a játékot, nem hagyta kibontakozni ellenfelét. Igazi örömjátékot láthatott a nagyérdemű, Dancsecs triplája után már behozhatatlan volt a Veszprém előnye (81-51). Tóth N. fáradhatatlanul kosarazott ezen a napon, rengeteg lepattanót tépett le, és a pontszerzésben is élen járt (90-57).

Az utolsó játékrész egyik legfontosabb kérdése az volt, mikor éri el a 100 pontot a Veszprém. Cirka négy percet kellett erre várni, akkor Glatz közeli kosarával 100-63 állt a kijelzőn. A mérkőzés végére már csak a különbség mértéke volt kérdéses. Örömteli, hogy a fiatalok – Végh Mátyás és Kiss Levente – is lehetőséghez jutottak, és pontokkal járultak hozzá a sikerhez. A Veszprém meg­győző teljesítménnyel nyert, és tartja helyét az élmezőnyben, a tabella harmadik helyén áll.

Martin Blaho: Örülök, hogy a mai mérkőzésen időt tudtam adni a pihenésre meghatározó játékosaimnak. Mindenki pályára lépett, és mindenki szerzett kosarat. Külön gratuláció jár Kiss Leventének, aki megszerezte első pontját a felnőttcsapatban.