Győzelmek

2021.11.22. 18:45

Sikeresen zárult a hétvége a Balaton-Felvidéki Kézilabda Akadémia alakulatainak

A Balaton-Felvidéki Kézilabda Akadémia balatonfüredi és veszprémi alakulata is győztesen hagyta el a pályát a férfi kézilabda NB I/B hétvégi, kilencedik fordulójában.

Forrás: Nagy Lajos / Napló

Fotó: Nagy Lajos / Napló

BFKA-B.füred–Komárom

27-25 (15-14)

Balatonfüred, 100 néző. V.: Győr, Hadas. BFKA-Balatonfüred: Ágoston, Hermann (kapusok) – Kovács B. 2, Fadhle 1, Jánosi 7, Szmetán M. 3, Klucsik, Gálfi, Hegyi 2, Kepess 3 (1), Nagy M., Frauenberger 5, Hutvágner 1 (1), Határ, Tormás-Nemeshalmi 1. Edző: Kis Ákos.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 5/2.

Vendégvezetéssel indult a találkozó, azonban a fürediek a 13. percben már 6-4-re fordítottak. Ezután a félidő végéig egyik fél sem tudta a másikat leszakítani, hol a házigazda, hol a vendégek mentek elől egy-két találattal (15-14). A térfélcsere után hiába került többször is emberhátrányba a Füred, előnyét tartotta (19-16). A balatoniak tizenkét perc alatt mindössze három gólig jutottak, a Komárom felzárkózott (22-23). Új meccs indult az 54. percben, ám a hazaiak keze nem remegett meg, jól használták ki lehetőségeiket, így végül megérdemelten szerezték meg a két pontot.

BFKA-Veszprém–Sz.batta

41-29 (21-14)

Veszprém, 50 néző. V.: Kiu G., Kiu T. BFKA-Veszprém: Nánási, Mikler (kapusok) – Szűcs 5, Körtélyesi 1, Markovics 2 (2), Bakos 3, Pergel 7, Szabó T., Almásy 3, Csányi 5, Nagy Á., Végh 5, Bőti 5, Bene, Horváth M. 1, Dobi 4. Edző: Hamar Zoltán.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 7/3, ill. 1/1.

Az első negyedórában fej, fej mellett haladtak a csapatok (9-9), a Veszprém rendre vezetett, de csak a 22. perchez érve tudott meglépni (13-10). A játékrész hajrája a hazaiaknak sikerült jobban 21-14). A szünet után a 34. perchez érve már tíz volt közte (25-15). A Komárom ezután már nem tudott megújulni a Veszprém kézben tartotta az eseményeket és sima sikert aratott.