Döntetlen

2021.12.05. 17:26

Kimászott a gödörből a Veszprém

Bravúros teljesítménnyel 27-27-es döntetlent ért el a Fejér-B.Á.L. Veszprém alakulata a férfi kézilabda NB I rangadóján a Tatabánya otthonában.

Tatabánya–Veszprém
27-27 (14-13)
Tatabánya, 700 néző. V.: Nagy F., Túróczy Grundfos Tatabánya KC: Bartucz – Hornyák B. 2, Ancsin 7, Juhász Á. 2, Stojnic 1, Győri M., Sunajko S. 6 (3). Csere: Wyszomirski (kapus), Bodor M. 1, Usal 3, Urban 3, Fotache, Molnár B., Balogh Zs. 2 (1). Edző: Dragan Djukics
Fejér-B.Á.L. Veszprém: Borbély – Szmetán P. 1, Fazekas G. 5, Bugyáki, Vajda 2, Éles B. 9 (5), Hári 3 (1). Csere: Miklós (kapus), Kurucz, Kristóf 3, Somogyi 3, Tóth J., Tóth P. 1. Edző: Tombor Csaba.
Kiállítások: 14, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/6.
Az első perctől fogva nagy csata alakult ki a két fél között, a 8. percben 4-4 állt a kijelzőn.   Borbély mutatott be remek védést, aztán Hári és Vajda talált be, így először vezetett a Veszprém.
A hazaiak három perc alatt egyenlítettek, kezdődhetett minden elölről (6-6). Ezt követően felváltva vezettek a csapatok, Ancsin találata után 11-10, Kristóf és Fazekas gólja után 11-13 volt az eredmény. A 26. perc után azonban csak tatabányai találatokat jegyezhettünk fel, így a félidő végén 14-13-ra állt a meccs.
A térfélcsere után Stojnic piroslappal kiállt, azonban az emberelőnyt nem tudta kihasználni a Veszprém (16-14). A 43. percig rendre két gól volt a különbség (18-16). Zsinórban hármat vágott a Veszprém, majd a 49. percben Fazekas nagyszerű teljesítményének köszönhetően 19-21-re meglépett Fejér-B.Á.L. Az 57. percig tudta tartani előnyét a bakonyi együttes (24-26). A több bravúrt bemutató Wyszomorszki segítségével az 59. percben 27-27-es állás alakult ki. Kétszer is a győzelemért támadhatott a Veszprém, végül azonban több gól nem esett.