Kézilabda

2021.12.01. 07:01

Pergel Andrej: tizenhárom gól!

A férfi kézilabda NB I./B-ben a Balaton-Felvidéki Kézilabda Akadémia (BFKA) mindkét gárdája érintett volt a hétvégén: rangadót vesztett a Balatonfüred, míg a Veszprém a tizenhárom gólig jutó Pergel Andrej vezérletével diadalmaskodott.

Forrás: Nagy Lajos/Napló

ETO UNI Győr– BFKA-Balatonfüred 29-24 (13-9)

Győr, 150 néző. V.: Haskó, Natkai. BFKA-Balatonfüred: Hermann, Ágoston (kapusok) – Kovács B. 2 (1), Jánosi 4, Szmetán 7, Mellák 1, Valler 2, Klucsik 2, Gálfi, Hegyi, Kepess, Nagy M., Frauenberger 2, Hutvágner 2 (1), Tormás-Nemeshalmi 2. Edző: Kis Ákos. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2.

Az első negyedórában fej-fej mellett haladtak a csapatok (5-5), majd közel öt percig nem tudott a kapuba találni a Füred (7-5). A Győr a játékrész végéig ügyesen tartotta két-három gólos előnyét, de a félidő végére négygólosra hízott a különbség. Győri találat vezette fel a második felvonást, sőt a 42. perchez érve hatgólos hátrányba került a balatoni csapat (18-12). Hiába kért időt Kis Ákos, túl sokat hibáztak tanítványai, így nem tudták utolérni a taktikusan játszó házigazdákat.

BFKA-Veszprém– Szigetszentmiklós 27-26 (14-11)

Veszprém, 80 néző. V.: Asztalos, Szalay. BFKA-Veszprém: Nánási, Mikler (kapusok) – Szűcs 1, Körtélyesi 2, Markovics 3 (2), Bakos, Pergel 13, Szabó 2, Almásy, Csányi 2, Végh 1, Bőti 1, Bene, Horváth M. 1, Dobi 1. Edző: Dinko Dankovic. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.

A vendégek kezdtek jobban (0-2), de a Veszprém hamar utolérte ellenfelét, sőt a 12. percben már kettővel vezetett (6-4). A félidő derekát elhagyva a hazaiak egy 3-0-s szériával 10-5-re elhúztak, és bár a 28. percben még 14-9-re állt a meccs, a vendégek 14-11-re feljöttek a szünet előtt.

Nem várt fordulat következett a második játékrészben, ahol a Szigetszentmiklós a 38. perchez érve kiegyenlített (16-16). Pergel duplájával és Markovics hetesével sikerült újra meglépni (19-16), de a 45. percben kezdődhetett minden elölről (19-19). Őrülten izgalmas hajrá kezdődött, többször vezetéshez jutott a Szigetszentmiklós (54. perc: 24-25). A tarthatatlan Pergel Andrej 13 gólig jutott, azonban gondoskodott róla, hogy a házigazda begyűjtse a két pontot.